#RunEveryDay

Historie počínání Rona Hilla, zakladatele firmyBěžecká značka s běžeckou historií
běžecký textil a doplňky pro běžce všech úrovní

Historie počínání Rona Hilla, zakladatele firmy
držitel ve své době několika světových rekordů - na 10mil, 15mil, 25km
od prosince 1964 do dnes nevynechal ani jediný den co se běhu týče!!!

1964
účast na letních olympijských hrách v Tokiu na 10000m a maratonu

1968
účast na letních olympijských hrách v Mexiku na 10000m

1969
mistr Evropy v maratonu z Atén

1970
Ron Hill je prvním Britem, který vítězí v Bostonském maratonu. Do cíle dobíhá za 2 h 10 min 30 s což je traťovým a zároveň i jeho osobním rekordem
V čase 2 h 9 min 28 s získává prvenství i na Hrách Britského společenství národů a stává se druhým člověkem na světě, který překonává hranici 2h 10 min9. září zakládá společnost Ron Hill Sports.

Dle renomovaného běžeckého časopisu Track&Field je vyhlášen nejlepším maratoncem světa

1971
je vyznamenán Řádem britského impéria za "služby pro atletiku".


1972
Účast na olympijských hrách v Mnichově
Ron Hill navrhuje a vyrábí první verzi běžeckých kalhot Trackster©.

1972
vyhrává maraton v Holansku v Enschede

1973
vyhrává maraton v Holansku v Enschede

1974
účast na maratonu v Košicích,Legenda R. Hill nespoznával mesto a dojali ho diváci
Košice - Na 82. ročník MMM zavítala do Košíc svetová maratónska legenda - Ron Hill z Veľkej Británie. Hoci v Košiciach v roku 1974 skončil až na 28. mieste v priemernom čase 2:28:30, predsa je s jeho menom spojená zaujímavá kapitola MMM. V nevľúdnom upršanom a veľmi chladnom počasí totiž v tom roku Ron Hill prekvapil všetkých, dokonca i rozhodcov. Pravda, len do polovice trate. Veď na obrátke v Seni dobehol v neuveriteľnom čase 1:00:13. Rozhodcovia sa vo vnútri zahrievali pri čaji s tým, že majú ešte čas na prvého pretekára, no z omylu ich vyviedol hlas, že mali maratónca na obrátke. Kým tam dobehli, videli už len jeho chrbát. Ak by vydržal v nasadenom tempe, Košice by sa tešili na čas okolo 2:06 hod! A to by so už hocikomu nepodarilo prekonať. Prišla však cesta späť a to už bola iná káva. Prepálené tempo v ťažkých poveternostných podmienkach urobilo svoje a Ronovi cesta späť trvala 1:28...

Čítajte viac: korzar.sme.sk/c/4518379/legenda-r-hill-nespoznaval-mesto-a-dojali-ho-divaci.html#ixzz2xXbFWcpk


1975
Ron Hill Sports otevírá svou první prodejnu v Hyde Cheshire. Do té doby Ron Hill úspěšně vyřizuje objednávky poštou z domu.

1978
Firma vykazuje obrat ve výši 200.000 liber (přes 5,5 mil. Kč). Nejlépe prodávanými produkty jsou tričko Marathon, trenýrky Union Jack a běžecké kalhoty Trackster©.

1981
Chris Brasher organizuje první Londýnský maraton. Je britským distributorem značky New Balance, zatímco Ron Hill dováží do Velké Británie běžeckou obuv Nike.
Běhání je na vzestupu a závod v Londýně se pro Ron Hill Sports stává odrazovým můstkem.
Firma zvyšuje počet svých zaměstnanců. Řada z nich má vysokoškolské vzdělání a běžecké zkušenosti.

1985
Počet prodejen, ve kterých se značka prodává, dosahuje čísla 1000. Klíčem k úspěchu se ukazuje využití jak běžeckých speciálek, tak obchodů s širším sportovním sortimentem.

1989
Ron Hill Sports překračuje 6 milionů liber (necelých 166 mil. Kč) v maloobchodních tržbách.

90. léta
Roste dominance globálních značek a konkurence na běžeckém trhu se zvyšuje.

1991
Firmu kupuje Peaco Group a Ron Hill se stává oficiálním velvyslancem značky.

1999
V době nástupu hnutí fitness jdou nejlépe na odbyt běžecké kalhoty Trackster©.
Majitelem Ron Hill Sports je společnost OSC Ltd.

2001
Nový tým Ronhill® dává značce novou dynamiku. Zaměřuje se na stěžejní produkty běžeckého sortimentu, které jsou srdcem značky, a nově na oblečení pro běh a fitness výlučně pro ženy.

2002
Kolekce jaro/léto je kombinací běžeckých a cyklistických produktů na jedné straně a běžeckého textilu pro ženy na straně druhé. Menší dámská kolekce se skládá z 11 modelů, k nimž během podzimní a zimní sezóny přibývá několik dalších.

2003
V květnu je OSC Ltd. prodána společnosti Swiss Cutlery Ltd. a Ronhill® získává stabilitu potřebnou pro další rozvoj značky.
Podzimní a zimní kolekce obsahuje 15 běžeckých modelů Elite, pět nových produktů se zateplením, osm modelů běžecké řady Marathon, termooblečení a textil Hi-Viz pro lepší viditelnost.
Nabídku doplňuje 17 produktů dámské běžecké kolekce a dále pět různých typů ponožek, rukavice a čepice.

2004
Na jaře je na trh uvedena nová běžecká řada pro ženy, která se z 11 modelů v roce 2002 rozrostla na 21.
Firma přichází s kolekcí All Terrain Gear pro outdoorové nadšence, jejíž součástí jsou tři bundy (včetně modelu Summit), tři produkty k nošení jako střední vrstva a čtyři na nohy.
V rámci kolekce podzim/zima je řada Marathon nahrazena novou pánskou řadou Classic. V prodeji je rovněž 17 produktů Hi-Viz s úpravou pro zvýšení viditelnosti. Patří mezi ně bundy, střední vrstvy, oblečení na nohy a doplňky – vše navrženo a vyrobeno s důrazem na bezpečnost běžců a běžkyň běhajících za tmy.

2005
Poprvé v historii uvádí firma na trh samostatnou kolekci deseti modelů na cvičení pro ženy. Použití podobného stylu a barev kolekci Fitness vizuálně přibližuje k 15 dámským běžeckým modelům Elite.
Ronhill® se připojuje ke Kampani za boj proti rakovině prsu prodejem obou dámských kolekcí pro charitativní účely. V prvním roce je vybráno více než 5.000 liber (necelých 138 tis. Kč).

2006
Jarní a letní kolekci dominují inovovaná pánská bunda Solution a tričko Air Con, při jehož výrobě byla použita technologie mapování potních zón.
Pro podzimní a zimní sezónu dochází k přejmenování kolekcí. Elitní běžecké modely Advance pro muže a Aspiration pro ženy zahrnují nové bundy, střední vrstvy a oblečení na nohy. Řada Hi-Viz dostává zcela nový vzhled a poprvé se dělí na samostatné kolekce pro muže a pro ženy. Produkty s novým označením Vizion jsou od této chvíle k dispozici ve fluorescenční žluté a v černé barvě.
Firma představuje zcela nový sortiment doplňků pod názvem Additions. Troje nové ponožky jak pro muže, tak pro ženy společně s novými čepicemi a rukavicemi se přidávají k oblíbeným doplňkům z dřívějška.

2007/2008
Hlavní důraz je na zimní kolekci Vizion, u svrchního oblečení je použita technologie LED. Nové bundy a doplňky jsou vybaveny malými svítícími nebo blikající LED jednotkami.

2009
Ve středu pozornosti jsou produkty pro běh v terénu. Jsou tím nejlepším, co může Ronhill® nabídnout v kategorii oděvů s nízkou hmotností.
Do zimní sezóny vstupuje firma s historicky nejširší kolekcí Vizion, jejíž součástí je také nová bunda Rip-Zip se zipy YKK Quickburst. Ty jsou zaintegrovány do látky tak, aby bylo možné rychle „odtrhnout” rukávy a bundu během několika sekund změnit na vestu.

2010
Rok 40. výročí firmy! Ron Hill se jako velvyslanec značky účastní akcí na oslavu úspěchů my i svých úspěchů z doby před 40 lety.

2011
v tomto roce začíná oficiální distribuce značky na českém a potažmo slovenském trhu.

2014
současná kolekce je rozdělena na samostatnou kategorii Vizion
Další kategorie jsou v pánské sekci Advance a Trail

Součástí je i kategorie Pursuit, kde jsou produkty nejenom pánské a dámské, ale i dětské.
 
2016 a 2017
Ronhill pokaždé skončil na stupních vítězů The Running Awards. Soutěže, kde je možné získat ocenění pouze na základě skutečně nezávislého hodnocení, kdy nejen samotné hlasovaní, ale i vlastní nominace značek probíhá vždy pouze z řad široké veřejnosti.
 
2016
Best Mens Clothing Brand - Ronhill 2.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 2.místo
 
2017
Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 3.místo
 
2018
Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 3.místo
 
2019
Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 2.místo
 
2020
Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 1.místo

Největší nabídku běžeckého textilu Ronhill naleznete ZDE - www.babos-sports.cz

RonHill - jediná běžecká značka s běžeckou minulostí - www.youtube.com/watch?v=kql_cyWGKAM&feature=player_embedded#

awards_2020
 + 23.5.2021

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení