#RunEveryDay

Historie počínání Rona Hilla, zakladatele firmyBěžecká značka s běžeckou historií
běžecký textil a doplňky pro běžce všech úrovní

Historie počínání Rona Hilla, zakladatele firmy
držitel ve své době několika světových rekordů - na 10mil, 15mil, 25km
od prosince 1964 do dnes nevynechal ani jediný den co se běhu týče!!!

1964
účast na letních olympijských hrách v Tokiu na 10000m a maratonu

1968
účast na letních olympijských hrách v Mexiku na 10000m

1969
mistr Evropy v maratonu z Atén

1970
Ron Hill je prvním Britem, který vítězí v Bostonském maratonu. Do cíle dobíhá za 2 h 10 min 30 s což je traťovým a zároveň i jeho osobním rekordem
V čase 2 h 9 min 28 s získává prvenství i na Hrách Britského společenství národů a stává se druhým člověkem na světě, který překonává hranici 2h 10 min9. září zakládá společnost Ron Hill Sports.

Dle renomovaného běžeckého časopisu Track&Field je vyhlášen nejlepším maratoncem světa

1971
je vyznamenán Řádem britského impéria za "služby pro atletiku".


1972
Účast na olympijských hrách v Mnichově
Ron Hill navrhuje a vyrábí první verzi běžeckých kalhot Trackster©.

1972
vyhrává maraton v Holansku v Enschede

1973
vyhrává maraton v Holansku v Enschede

1974
účast na maratonu v Košicích,Legenda R. Hill nespoznával mesto a dojali ho diváci
Košice - Na 82. ročník MMM zavítala do Košíc svetová maratónska legenda - Ron Hill z Veľkej Británie. Hoci v Košiciach v roku 1974 skončil až na 28. mieste v priemernom čase 2:28:30, predsa je s jeho menom spojená zaujímavá kapitola MMM. V nevľúdnom upršanom a veľmi chladnom počasí totiž v tom roku Ron Hill prekvapil všetkých, dokonca i rozhodcov. Pravda, len do polovice trate. Veď na obrátke v Seni dobehol v neuveriteľnom čase 1:00:13. Rozhodcovia sa vo vnútri zahrievali pri čaji s tým, že majú ešte čas na prvého pretekára, no z omylu ich vyviedol hlas, že mali maratónca na obrátke. Kým tam dobehli, videli už len jeho chrbát. Ak by vydržal v nasadenom tempe, Košice by sa tešili na čas okolo 2:06 hod! A to by so už hocikomu nepodarilo prekonať. Prišla však cesta späť a to už bola iná káva. Prepálené tempo v ťažkých poveternostných podmienkach urobilo svoje a Ronovi cesta späť trvala 1:28...

Čítajte viac: korzar.sme.sk/c/4518379/legenda-r-hill-nespoznaval-mesto-a-dojali-ho-divaci.html#ixzz2xXbFWcpk


1975
Ron Hill Sports otevírá svou první prodejnu v Hyde Cheshire. Do té doby Ron Hill úspěšně vyřizuje objednávky poštou z domu.

1978
Firma vykazuje obrat ve výši 200.000 liber (přes 5,5 mil. Kč). Nejlépe prodávanými produkty jsou tričko Marathon, trenýrky Union Jack a běžecké kalhoty Trackster©.

1981
Chris Brasher organizuje první Londýnský maraton. Je britským distributorem značky New Balance, zatímco Ron Hill dováží do Velké Británie běžeckou obuv Nike.
Běhání je na vzestupu a závod v Londýně se pro Ron Hill Sports stává odrazovým můstkem.
Firma zvyšuje počet svých zaměstnanců. Řada z nich má vysokoškolské vzdělání a běžecké zkušenosti.

1985
Počet prodejen, ve kterých se značka prodává, dosahuje čísla 1000. Klíčem k úspěchu se ukazuje využití jak běžeckých speciálek, tak obchodů s širším sportovním sortimentem.

1989
Ron Hill Sports překračuje 6 milionů liber (necelých 166 mil. Kč) v maloobchodních tržbách.

90. léta
Roste dominance globálních značek a konkurence na běžeckém trhu se zvyšuje.

1991
Firmu kupuje Peaco Group a Ron Hill se stává oficiálním velvyslancem značky.

1999
V době nástupu hnutí fitness jdou nejlépe na odbyt běžecké kalhoty Trackster©.
Majitelem Ron Hill Sports je společnost OSC Ltd.

2001
Nový tým Ronhill® dává značce novou dynamiku. Zaměřuje se na stěžejní produkty běžeckého sortimentu, které jsou srdcem značky, a nově na oblečení pro běh a fitness výlučně pro ženy.

2002
Kolekce jaro/léto je kombinací běžeckých a cyklistických produktů na jedné straně a běžeckého textilu pro ženy na straně druhé. Menší dámská kolekce se skládá z 11 modelů, k nimž během podzimní a zimní sezóny přibývá několik dalších.

2003
V květnu je OSC Ltd. prodána společnosti Swiss Cutlery Ltd. a Ronhill® získává stabilitu potřebnou pro další rozvoj značky.
Podzimní a zimní kolekce obsahuje 15 běžeckých modelů Elite, pět nových produktů se zateplením, osm modelů běžecké řady Marathon, termooblečení a textil Hi-Viz pro lepší viditelnost.
Nabídku doplňuje 17 produktů dámské běžecké kolekce a dále pět různých typů ponožek, rukavice a čepice.

2004
Na jaře je na trh uvedena nová běžecká řada pro ženy, která se z 11 modelů v roce 2002 rozrostla na 21.
Firma přichází s kolekcí All Terrain Gear pro outdoorové nadšence, jejíž součástí jsou tři bundy (včetně modelu Summit), tři produkty k nošení jako střední vrstva a čtyři na nohy.
V rámci kolekce podzim/zima je řada Marathon nahrazena novou pánskou řadou Classic. V prodeji je rovněž 17 produktů Hi-Viz s úpravou pro zvýšení viditelnosti. Patří mezi ně bundy, střední vrstvy, oblečení na nohy a doplňky – vše navrženo a vyrobeno s důrazem na bezpečnost běžců a běžkyň běhajících za tmy.

2005
Poprvé v historii uvádí firma na trh samostatnou kolekci deseti modelů na cvičení pro ženy. Použití podobného stylu a barev kolekci Fitness vizuálně přibližuje k 15 dámským běžeckým modelům Elite.
Ronhill® se připojuje ke Kampani za boj proti rakovině prsu prodejem obou dámských kolekcí pro charitativní účely. V prvním roce je vybráno více než 5.000 liber (necelých 138 tis. Kč).

2006
Jarní a letní kolekci dominují inovovaná pánská bunda Solution a tričko Air Con, při jehož výrobě byla použita technologie mapování potních zón.
Pro podzimní a zimní sezónu dochází k přejmenování kolekcí. Elitní běžecké modely Advance pro muže a Aspiration pro ženy zahrnují nové bundy, střední vrstvy a oblečení na nohy. Řada Hi-Viz dostává zcela nový vzhled a poprvé se dělí na samostatné kolekce pro muže a pro ženy. Produkty s novým označením Vizion jsou od této chvíle k dispozici ve fluorescenční žluté a v černé barvě.
Firma představuje zcela nový sortiment doplňků pod názvem Additions. Troje nové ponožky jak pro muže, tak pro ženy společně s novými čepicemi a rukavicemi se přidávají k oblíbeným doplňkům z dřívějška.

2007/2008
Hlavní důraz je na zimní kolekci Vizion, u svrchního oblečení je použita technologie LED. Nové bundy a doplňky jsou vybaveny malými svítícími nebo blikající LED jednotkami.

2009
Ve středu pozornosti jsou produkty pro běh v terénu. Jsou tím nejlepším, co může Ronhill® nabídnout v kategorii oděvů s nízkou hmotností.
Do zimní sezóny vstupuje firma s historicky nejširší kolekcí Vizion, jejíž součástí je také nová bunda Rip-Zip se zipy YKK Quickburst. Ty jsou zaintegrovány do látky tak, aby bylo možné rychle „odtrhnout” rukávy a bundu během několika sekund změnit na vestu.

2010
Rok 40. výročí firmy! Ron Hill se jako velvyslanec značky účastní akcí na oslavu úspěchů my i svých úspěchů z doby před 40 lety.

2011
v tomto roce začíná oficiální distribuce značky na českém a potažmo slovenském trhu.

2014
současná kolekce je rozdělena na samostatnou kategorii Vizion
Další kategorie jsou v pánské sekci Advance a Trail

Součástí je i kategorie Pursuit, kde jsou produkty nejenom pánské a dámské, ale i dětské.
 
2016 a 2017
Ronhill pokaždé skončil na stupních vítězů The Running Awards. Soutěže, kde je možné získat ocenění pouze na základě skutečně nezávislého hodnocení, kdy nejen samotné hlasovaní, ale i vlastní nominace značek probíhá vždy pouze z řad široké veřejnosti.
 
2016
Best Mens Clothing Brand - Ronhill 2.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 2.místo
 
2017
Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 3.místo
 
2018
Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 3.místo
 
2019
Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 2.místo
 
2020
Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 1.místo

Největší nabídku běžeckého textilu Ronhill naleznete ZDE - www.babos-sports.cz

RonHill - jediná běžecká značka s běžeckou minulostí - www.youtube.com/watch?v=kql_cyWGKAM&feature=player_embedded#

awards_2020
 + 23.5.2021