#RunEveryDay

Nejlepší značka

fun

 

Co to je nejlepší značka? Jak se pozná nejlepší značka?

Ano, je možné určit nejoblíbenější, nejprodávanější, nejznámější, nejpopulárnější, nejstarší nebo naopak nejmladší, značku s nejširší nabídkou nebo třeba naopak nejomezenější, marketingově nejsilnější, atd. atd.

Jak se však pozná nejlepší značka??

Rozhodně se to nepozná podle toho, když to někdo bude tvrdit.

Znám pár sportovců z okolí, kteří toto tvrdili vždy o značce, když se dle hesla "líná huba holé neštěstí" domluvili na "spolupráci" za nějakých podmínek (nákup za výhodnější ceny nebo i třeba nějaký ten kus zdarma) s výhradním dovozcem té značky nebo s jejím prodejcem. U některých z nich, za jejich sportovní život, už byla spousta nejlepších značek :-) Jeden rok ta a druhý rok zase jiná, podle toho jak se kde domluvili, respektive jak kdy byla tako spolupráce ukončena (důvody byly různé, ale většinou to bylo ze strany "sponzora", který zjistil, že tato "spolupráce" mu nepřinesla to, co si od ní sliboval a nebo sliboval ten daný sportovec).

Znám z nedávné doby ještě opačný případ. Jeden nejmenovaný sportovec oslovil přímo zahraničního výrobce sportovního vybavení s nabídkou "spolupráce" podobného charakteru. Výrobce ho ve vší slušnosti poslal někam, a dal mu tak jasně najevo, že není tak výjimečný a mediálně i sportovně zajímavý, jak si myslel. Tento "zhrzený" sportovec potom začal rozhlašovat, že ta značka je špatná, a dokonce že jeden určitý produkt (konkrétně se jednalo o závodní model) stojí za prd. Je však zajímavé, že zrovna tento model užíval zahraniční sportovec, účastník MS a LOH (byl tedy o několik tříd lepší než ten "zhrzený" sportovec). Takže asi s ním byl spokojen a splňoval jeho požadavky (ano, nemusí ten určitý konkrétní model vyhovovat všem, ale to neznamená, že je špatný). Zde to mělo jasný důvod - uražená ješitnost. 

To jsem ale odbočil.

Nejde přece o to jestli je a nebo není daná značka nejlepší. Vždy šlo, jde a snad i v budoucnu půjde o to, aby konkrétní, daný model vyhovoval uživateli a jeho aktuálním, konkrétním potřebám a požadavkům. Schválně uvádím "aktuálním", protože model, který vyhovoval loni, tak letos už třeba  vyhovovat nemusí. Může to být z různých důvodů, např. změna hmotnosti uživatele (přibral a nebo zhubnul), změna intenzity běhu, změna povrchu po kterém běhá, změna třeba i stylu běhu - přechod z běhu přes patu na běh po přední části chodidla a nebo naopak. Důvodů je spousta.

Za svou 40ti letou běžeckou historii jsem běhal v modelech od (teď jsem si to spočítal) třinácti značek. Od některých jsem měl třeba jen dva modely, a od některých desítky modelů, ale vždy jsem si je vybíral dle aktuálních potřeb. Jsem bytostně přesvědčen o tom, že skoro (nabídku od některých značek neznám) u všech značek, které vyrábí běžeckou obuv, najdu v současné době minimálně jeden model obuvi, který mně bude vyhovovat, a stejně tak tam najdu model nebo modely, které mně budou vyhovovat méně, a jistě tam najdu i model nebo modely, které budou pro mě i zdraví "nebezpečné". Tedy ty, které se díky svým parametrům v kombinaci se mnou a mými potřebami, mohou výrazně spolupodílet na spuštění zdravotních problémů. To samozřejmě neznamená, že jsou špatné, ale to, že jsou pro mě a mé potřeby nevhodné.

Takže, dle mne, to nikdy není o značce, a tom jestli je a nebo není nejlepší.......

Přeji pěkné poběhání.