#RunEveryDay

Jak jsem viděl, respektive neviděl Běchovice 2015

Nějak mně to od neděle leželo v hlavě, proč přenos z Běchovic byl takový jak byl.
Samozřejmě moje první reakce na facebooku = tragédie. Za tím si stojím i nyní, ale spíš by mě zajímalo, co bylo příčinou takové úrovně přenosu.
Co víc si přát:
- nejstarší běžecký, silniční závod v Evropě bez přerušení (co by za to jiné státy daly)
- mistrovství České republiky v silničním běhu na 10km
- česká špička na startu (dobře, mužská nebyla jistě kompletní, a i kdyby byla, tak šance, že by atakovala nebo dokonce překonala traťový rekord se rovnala 0, ženská však byla v plné parádě - to, že se nejlepší ženy motaly a kličkovaly mezi pomalejšími muži, to je věc druhá, respektive věc organizátora)
- spousta milovníků běhu na startu ve všech kategoriích
- krásné, běžecké počasí
- v podstatě v Praze (omlouvám se Běchovičákům)
- v době, kdy stále pokračuje běžecký boom v České republice
Zkrátka nejideálnější podmínky pro přenos z tohoto běžeckého závodu a výsledek ......., takový jaký byl.
Ještě se zavřenýma oběma očima bych snad pochopil úroveň tohoto přenosu, kdyby byl někde v Horní, Dolní 250km od Prahy, kdyby bylo katastrofální počasí, kdyby na závodě nebyla ani noha, kdyby zkrátka něco....., ale ono všechno hrálo do karet, aby ze závodu s takovou tradicí jakou se holedbáme, byl přenos jak víno (nemám teď na mysli krabicové, ale výběr z bobulí minimálně). A výsledek = něco málo ze startu, něco málo z cíle, respektive trošku před cílem a to bylo vše. Vždyť to nechtělo moc, a nebo snad ano?? Dvě kamery na motorkách - jedna u čelní skupinky mužů, jedna u čelní skupinky žen a jedna, která by buď pendlovala a nebo byla stacionární a brala všechny, třeba v Hrdlořezáckém kopci.
Těžko říci, respektive to by měl říct někdo, kdo měl přenos na starost. Je pravdou, že partneři závodu si "přišli na své", reklamní bannery a oblouk byly v místě startu a cíle, takže v přenosu byly alespoň trochu vidět. Partneři na startovních číslech - čísla byla taky kapitola sama pro sebe, ale to je opětně věc organizátora.
Tak moc jsem se těšil, že po přenosu maratonu v Berlíně uvidím některé svoje kamarády běžce, jak se "trápí" na trati Běchovic, jak si závod užívají či neužívají, jak si budou moci někteří účastníci závodu nahrát přenos a pak se na něj doma dívat a čekat na ten okamžik, kdy se uvidí na vlastní oči v televizi, a případně za nějaký rok vzpomínat, že jak mně to tehdá běhalo.... Bohužel nic. Někteří šťastlivci se viděli kratičko na startu, někteří v cíli, ale z trati čistá nula!! Jak je paradoxní, že větší pravděpodobnost je, že svého běžeckého kamaráda uvidím spíše při přenosu z Bostonského maratonu než ze závodu z Běchovic.
Jsem z toho celkového přenosu velice smutný.
Pozn. kdybych byl nasr..., tak se ptám - za toto platíme koncesionářské poplatky?? Nemělo by to být naopak, že by nám, že se vůbec na přenosy, jaký byl třeba tento, jsme ochotni se dívat, platili oni??
PS. dalším paradoxem je to, jak naši sportovní komentátoři, pokud komentují přenosy ze zahraničí (teď mám na mysli ty atletické), jsou kritičtí na formu přenosu, na to, že režisér to nezvládl, že kameraman to nezvládl, a kdo ví co ještě, ale při přenosu z Běchovic jsem nic takového neslyšel, a zde by to bylo na místě.
No, nic, Běhu ZDAR!