#RunEveryDay

Běhání v žáru letního dne

Není pochyb o tom, že v době, kdy rtuť na teploměru se pokouší o výškový rekord a vlhkost vzduchu nám připomíná saunu, si trénink užívají asi jenom masochisti a masochistky, je toho však poměrně dost, co se dá udělat, aby běhání na vrcholu léta nebylo nepříjemné ani nebezpečné.

1. Vyhýbejte se slunci
V suché dny je nejpříjemnější běhat večer, ale když je vlhko, nejlepším řešením je trénink ještě předtím, než slunce vystoupí vysoko nad obzor.

Případně nezapomínejte na běžecké brýle - https://1url.cz/NzpvD

RON_HILL_20688_B88412. Dobře se oblečte
„Dobře“ v tomto případě samozřejmě neznamená „hodně“. Jestli jste to ještě neudělali, na léto si pořiďte volné oblečení vyrobené z vláken speciálně vytvořených pro sportovní účely. Všechny známé sportovní značky svoje textilní výrobky už dávno z jiných materiálů snad ani nevyrábějí. Povrch těchto tkanin není zcela hladký, takže tričko se na vás nepřilepí a odvod potu mimo pokožku je mnohem účinnější, což mimo jiné také brání jejímu přehřátí.

vapourlite-ab5b37f2

Běžecký textil, který "obsahuje" Vapourlite, vhodný pro běhání v horku ZDE https://1url.cz/UzaDI

3. Zachovejte chladnou hlavu
Ne vždy je to proveditelné, ale máte-li tu možnost, zkuste si při běhu v pravidelných intervalech polévat hlavu vodou. Pocit horka na kůži bude snesitelnější a pomůže to i lepšímu odpařování potu.4. Vydejte se do terénu
Při vysokých venkovních teplotách se vyhýbejte tvrdým povrchům (především asfaltu), protože mají tendenci absorbovat a uchovávat v sobě teplo. Na jakékoliv nezpevněné cestě vám v létě bude vždycky líp.

5. Místo jednou běžte dvakrát
Tím, že počet kilometrů na daný den rozdělíte na dvě části (nejlépe jednu ranní a jednu večerní), svoje tělo sice vystavíte dvojí zátěži v jednom dni, ale pokaždé po dobu ani zdaleka ne tak dlouhou, jako kdybyste všechno odběhli najednou. Vaše únava by tak díky kratšímu působení vysoké teploty na vaše tělo měla být v konečném důsledku menší.

3650_rh

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení