#RunEveryDay

Baňkování

Skleněné (dnes často i silikonové) kulaté nádobky se aplikují na tělo takovým způsobem, aby uvnitř baňky vznikl podtlak. Ten nasaje kůži, podkoží a i hlubší vrstvy do prostoru baňky – vzniká intenzivní prokrven. V místě aplikace baňky se může vytvořit aterom (neboli petechie – drobné tečkovité krvácení do kůže), udává se vymizení do 4-5 dnů. Klasicky se aplikuje na suchá záda až 16ks baněk, které se přiloží na dobu až 15min. Hlavním účinkem intenzivní detoxikace způsobená zlepšením krevního oběhu a zvýšeným činností lymfatického systému. Baňkování lze užívat k uvolnění ztuhlých svalů, k odstranění bolestí, k reflexnímu ovlivnění vnitřních orgánů, akupunkturních bodů či meridiánů.
Při masáži baňkami se baňky aplikují na olejem potřená záda a baňkou se pohybuje. Tato příjemná a intenzivní masáž, je vhodná u akutních bolestí zad (ústřel, „hexenšůs“), kdy může být dotek masérovi ruky vnímán nepříjemně.

Po terapii baňkami je nutné zvýšit přísun tekutin, aby lymfa a krev mohly uvolněné produkty metabolismu odplavit.

Baňkování pomáhá při bolestech pohybového aparátu, při problémech s cirkulací lymfy (při masáži dolních končetin dochází při pravidelné terapii k viditelnému snížení celulitidy). Může pomoci i při suchém kašli a průduškových potížích.

Kontraindikace:
- akutní trombózy
- rozsáhlé křečové žíly (lokální kontraindikace)
- aneurysma (výduť) v oblasti ošetřované končetiny
- otevřené rány, lokální hnisavé infekce
- otoky původem srdečního
- kožní infekce (lokální kontraindikace)
- výraznější mateřská znaménka

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení