#RunEveryDay

Zvládněte svoji kilometráž.....
„Poslouchej své tělo“ je klasické doporučení většiny tréninkových metod. Ale pozor, v jarním období se naše tělo často stává „patologickým lhářem“! Každý běh se zdá být víc než dobrý a láká vás běžet dál a dál – je na čase přestat vnímat svého příliš ambiciózního „vnitřního běžce“ a začít se řídit svojí aktuální trénovaností.

Ideálním pomocníkem v tomto období vám bude tréninkový deník včetně sportesteru. Pokud si budete pravidelně zaznamenávat svoje denní výkony, snadno v rámci týdne zjistíte, jestli není jejich nárůst příliš rychlý.

Jak rychlý nárůst není rychlý příliš? Měli byste udržet maximálně 10% nárůst týdně a každý čtvrtý týden svoji aktuální kilometráž snížit na 50%, aby jste tělu dopřáli potřebný odpočinek pro regeneraci. Následující týden se opět můžete vrátit ke své aktuální kilometráži a jejímu dalšímu navyšování.

Zaměření nového tréninkového plánu by mělo vycházet ze zásad na které jste byli zvyklí před začátkem zimy a neměli byste do něj zařazovat žádné nové nebo složité tréninkové prostředky. Např. můžete vyjít z počtu dnů v týdnu, které jste běhali před začátkem zimy, počet snížit o jeden den a zachovat tuto četnost po dobu prvních třech – čtyřech týdnů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení