#RunEveryDay

Jednoduchý cvik s velkým užitkem

xcJednoduchý cvik, který ocení nejen běžci. Ovšem to, že je jednoduchý neznamená, že jeho provedení není třeba řádně provádět a hlavně správně provádět. Ideální cvik pro protažení hamstringů zároveň na správné postavení pánve.

 

Takže lehneme si zády na zem co možná nejblíže stěně, aby hýždě byly co nejblíže stěně, případně se dokonce dotýkaly stěny (u mě skříně) a nohy byly "přilepeny" ke stěně. Pánev, respektive hýždě, aby ležely na zemi a nebo byly k ní taktéž co možná nejblíže (to záleží na tom, jak máte zkráceny hamstrigy a jak máte posazenu pánev). Zároveň se snažte, aby bederní páteř byla přitisknuta k zemi. Ruce volně podél těla s dlaněmi k zemi.

 

V této pozici si představte, že v břiše máte nafouklý balon, který chcete zatlačit do pánve a kyčlí. U tohoto pravidelně a volně dýchejte. Vydržte cca 10 sekund (ovšem než na počítání či délku výdrže se zaměřte na to, co se vám děje právě v oblasti pánve a kyčlí - uvědomujte si ty pocity - je totiž důležité a žádoucí, aby se vám toto dostalo "do hlavy" a vy časem na to nemuseli vůbec myslet).
Všímejte si také případných disbalancí, kterých si všimnete, a pracujte na jejich odstranění. Toto opakujte cca desetkrát. Ideálně tento cvik provádějte ráno a večer, a posuzujte případné rozdíly v provedeních!!