#RunEveryDay

Regenerační koupele, zábaly, masáže, spec. terapie

Sirná koupel
Sirná koupel je koupel v minerální vodě s obsahem sirovodíku vyšším než 2 mg v litru vodu. V koupeli se uvolňuje sirovodík, který proniká kůží do organizmu a vstřebává se ještě po ukončení koupele. Sirná koupel je koupel hypertermní (38 - 39 °C) a využívá se při ní kromě účinku síry také i tepelného účinku. K dosažení a přetrvávání plné relaxace je po koupeli podáván suchý zábal. Koupel působí analgeticky (proti bolesti), spasmolyticky (uvolňuje svalové napětí), ovlivňuje resorpci zánětlivých produktů v chron. stadiu, zklidňuje sekreční činnost a působí psychickou relaxaci. Přítomnost sirovodíku má příznivé uklidňující účinky na různé druhy kožních onemocnění. Velmi dobře působí při léčbě lupenky, atopického ekzému či akné. Délka trvání je 15 minut a doporučuje se následný suchý zábal v délce 10-15 minut.


Perličková koupel
Koupel properlená malými bublinkami pomocí speciálního roštu o teplotě 37 - 38 °C, blahodárně působící na lidský organismus. Mikro masáží kůže dochází k lepšímu prokrvení a celkové relaxaci organismu, svým mírně sedativním účinkem ovlivňuje nespavost, neurózy nebo a psychosomatické nemoci. Koupelí dochází též k uvolnění svalového napětí, proto se účelně využívá při léčení pohybového aparátu. Délka trvání je 15 minut a doporučuje se následný suchý zábal v délce 10-15 minut.


Uhličitá koupel
Koupel obohacená o oxid uhličitý zvýší prokrvení Vaší kůže a k prokrvení povrchových tkání. Snižuje krevní tlak a odlehčuje vnitřním tkáním. Teplota vody je spíše nižší, kolem 34 - 36 °C. Příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Série koupelí má také antistresový účinek. Je fyzicky náročná a nedoporučuje se kombinovat s dalšími náročnými a tepelnými procedurami. Délka trvání je 15 minut a doporučuje se následný suchý zábal v délce 10-15 minut.


Koupel s rašelinovým extraktem
koupel obsahuje extrakt z čisté léčivé rašeliny. Koupel má prohřívací efekt a aplikuje se při revmatických, artritických obtížích, svalové únavě, po sportovních výkonech, pomáhá při léčbě dermatologických problémů jako jsou lupénka, atopický ekzém, akné. Má také výrazné detoxikační vlastnosti. Optimální doba koupele je 15 minut, za tu dobu se léčivý přípravek stačí rovnoměrně rozvrstvit po celém povrchu kůže a proniknout dovnitř.


Koupel se solí z Mrtvého moře
Mimo základní a nejvíce obsažené minerály jako jsou hořčík, vápník, brom a draslík obsahuje sůl z Mrtvého moře dalších 22 minerálů a stopových prvků, které jsou vysoce ceněné pro vyživování pleti, aktivaci oběhového systému, ke zmírnění revmatických potíží a metabolických poruch, pro přínos pocitů uvolnění.Koupel s přísadou vonných silic
Je to koupel o teplotě vody 37°C a účinky jsou relaxační, stimulační , nebo regenerační. Po koupeli může následovat zábal. Vhodné u onemocnění pohybového aparátu, bolestí kloubů, páteře, při kožních nemocech a pro psychickou relaxaci. Délka trvání je 15 minut a můžete si zvolit přísadu silice rozmarýnu, levandule nebo eukalyptu.


Mátová koupel
Přísada do koupele Calmonal herbal - máta je vyrobena z extraktu léčivých rostlin. Při koupeli se využívá léčebných vlastností léčivých rostlin, v balneologii velmi známých. Je vyrobena z extraktu těchto léčivých rostlin : vrbová kůra, levandule, heřmánek, šištice chmelová, kopřiva a máta s přídavkem silice máty, která koupeli dává charakteristickou vůni máty, vhodnou pro celkovou relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu.


Bylinná koupel s kosodřevinou
Podobně jako u mátové koupele je zde využito přísady do koupele Calmonal herbal - tantokrát s přídavkem silice kosodřeviny. Je vyrobena z extraktu těchto léčivých rostlin : vrbová kůra, levandule, heřmánek, šištice chmelová, kopřiva a máta s přídavkem silice kosodřeviny, která koupeli dává charakteristickou vůni jehličí, vhodnou pro celkovou relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu.


Koupel vířivá na dolní končetiny
Koupel v přírodní minerální vodě, při které dochází k intenzivní masáži dolních končetin. Masáží dochází k lepšímu prokrvení a k uvolnění svalového napětí. Koupel má příznivé psycho-relaxační účinky. Délka trvání je 15 minut.


Jalovcová koupel
Silice jalovce obecného, která se získává z jeho zralých plodů, se již od starověku používá k lékařským účelům. Jalovcová silice má dezinfekční účinky. Vzhledem k tomu, že stimuluje krevní oběh, je vhodná při únavě a bolesti svalů. Diuretické vlastnosti jalovce podporují vylučování toxinů a kyseliny močové. Hojí a čistí pleť a může zlepšovat stav v případě artritidy a bolesti zad.- - - - - - - - - - - - - - - Zábaly - - - - - - - - - - - - - - -


Rašelinový tepelný zábal
Rašelinové zábaly představují nezastupitelnou formu léčby a prevence chronických chorob. Jedná se o jednorázové velmi teplé (min. 40°C) zábaly působící postupným prohříváním postižené oblasti, což má za následek lokální překrvení, a tím urychlení látkové výměny. Vhodné zejména pro gynekologické a revmatické diagnózy. Délka trvání je 15 minut.


Parafínový zábal
Jedná se o lokální termoterapii. Teplý parafínový obklad se přiloží na postižené místo. Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Parafínové obklady se využívají při bolestech páteře a končetinových kloubů. Nedoporučuje se u osteoporózy. Doba trvání procedury je 15-20 minut a teplota parafínu je 43°C.


- - - - - - - - - - - - - - - Masáže - - - - - - - - - - - - - - -


Masáž ruční částečná
Jedná se o masáže, které jsou prováděny na určité části lidského těla. S ohledem na tuto část se určuje i typ masáže, který se má použít. Před masáží je vhodné příslušnou partii těla prohřát, např. při předcházející proceduře. Provádíme 2 varianty ruční masáže, a to buď na 15 min nebo na 30 min

Masáž podvodní
Doporučuje se jako podpůrná terapie při léčbě chorob pohybového ústrojí a jako podpůrná terapie při psychosomatických onemocněních. Pacient se ponoří do speciální vany se sirnou vodou o předepsané teplotě a je masírován pod vodou tlakem proudu vody, což opět zvyšuje prokrvení pokožky. Délka trvání je 15 minut.


Reflexologie plosky (chodidla)
Reflexologie je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány i části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle. Ve skutečnosti kůže, která je největším orgánem lidského těla, zabezpečuje komunikaci mezi vnitřním a vnějším světem. Toho využívají všechny reflexologické techniky, akupresury, shiatsu, čínské masáže atd. Komunikace prostřednictvím kůže (reflexních plošek) je skutečně reflexní, protože reflexní ploška okamžitě reaguje na dysfunkci orgánu nebo části těla svou zvýšenou citlivostí (například bolestí při zmáčknutí). Podobně i opačně, když zmizí dysfunkce z orgánu, ztratí se i bolest z příslušné reflexní plošky. Tato masáž působí na organismus komplexně. Její použití je jak diagnostické, tak i léčebné.


Lymfatická masáž
Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Manuální lymfatická masáž - ovlivnění mízního systému - je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Manuální lymfatická masáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu. Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvětšuje zátěž našeho mízního systému, která se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků, nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin. Osoby se zatížením končetin - jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky apod., ale i sportovci - zvýšeně zatěžují mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže. Ta je vhodná i tehdy, když únava nohou, například po rušném dni, Vás doslova nutí položit si nohy co nejvýše- - - - - - - - - - - - - - - Elektro - - - - - - - - - - - - - - -


Diadynamic
Tato elektroléčebná procedura využívá účinky nízkofrekvenčních monofázických proudů. Touto metodou se úspěšně dosahuje prokrvení ošetřované části těla, převážně bolestivých velkých kloubů. Diadynamik má analgetické účinky. Doba trvání je 5-10 minut.


Ultrazvuk
Elektro-terapeutická metoda, prováděná speciálním přístrojem, odstraňuje bolest, zlepšuje prokrvení a podporuje proces hojení, velmi účinná u bolestí kloubů a páteře. Doba trvání je 5-10 minut.

Magnetoterapie
Účinky magnetického pole je možné shrnout do několika léčebných efektů: Analgetický, uvolňující svalové napětí, zlepšující prokrvení, urychlující látkovou výměnu a odplavování zplodin metabolismu, protizánětlivý, hojivý, regenerační, proti otokový, podporující imunitní systém. Z lékařského hlediska je použití magnetoterapie velmi rozsáhlé v důsledku jejího širokého působení na lidský organismus. Délka procedury je 25-30 minut.

Diatermie
Naopak od diadynamik tato léčebná metoda využívá vysokofrekvenční elektrické proudy s nízkým napětím. Léčba využívá jemného diferencovaného ohřevu tkáni lidského těla. Tato procedura je doporučována tehdy, jestliže je třeba dosáhnout prohřátí hlubších struktur těla bez výraznějších účinků na kůži. Působí na zvýšenou cirkulaci krve a lymfy, jakož i zlepšuje látkovou výměnu, uvolňuje stahy hladkého svalstva a snižuje bolest. Proto blahodárně ovlivňuje především degenerativní, chronické a zánětlivé onemocnění velkých kloubů. Délka procedury 10-15 minut.- - - - - - - - - - - - Speciální terapie - - - - - - - - - - - -


Laserová záření
Laserová terapie se u nás využívá především pro rychlejší regeneraci ošetřované tkáně a rychlejší hojení ran. Její podstatou je místní prohřátí tkáně a její biostimulace. Buňky rychleji regenerují, proces hojení bývá rychlejší. Délka ošetření je 1-5 minut.

Finská sauna
Sauna je původní finské slovo, označující malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je velmi dobře izolovaný od okolí a vykládaný dřevem, které působí dobře na psychiku člověka. Sauna posiluje imunitu, rozšiřuje cévy, zklidňuje činnost srdce, uvolňuje dýchací cesty, ale také potlačuje nespavost a nervozitu. Ať už je to finská sauna nebo kterákoli jiná, rozhodně přináší klid a uvolnění. V sauně jsou saunová kamna (finsky kiuas), která obvykle vyhřejí místnost na teplotu od 60 do 120˚C, ale lze nalézt sauny i o teplotě 130 až 140˚C. Vlhkost vzduchu v sauně je obvykle relativně malá, několik desítek procent. Doba trvání 90 min.


Uhličitá suchá koupel
Podstatou procedury je uzavření těla (mimo hlavy ) do speciálního vaku, pleněného oxidem uhličitým. Podnětem spouštějícím zdravotní účinky je zvýšení obsahu oxidu uhličitého v pokožce těla. Základní fyziologickou reakcí na to je rozšíření cév až po vlásečnice se současným zvýšením transportu kyslíku krví. To má za následek prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů a žláz a mozku dobře okysličenou krví, což vede k posílení organismu, povzbuzení imunitního systému a sebe hojivých schopností těla. Délka procedury min. 30 minut


Masáž reflexní
Jedná se o vysoce specializovanou proceduru, která přináší pacientovi okamžité uvolnění. Terapeut využívá manuálního působení na povrchu těla v místě druhotných změn, reflexně vyvolaných patologickým procesem. Speciální technikou a hmaty stimuluje akupresurní body, které pozitivně ovlivňují funkční, degenerativní a chronická revmatická onemocnění pohybového aparátu, ale má vliv i na funkční a chronické onemocnění vnitřních orgánů. Délka trvání je 15 minut.

Mobilizace periferních kloubů a páteře
Odstranění nežádoucích blokád páteře a periferních kloubů manuálními technikami. Mobilizační techniky se užívají tehdy, pokud jsme při vyšetření zjistili příznaky omezení pohyblivosti. Vhodné pro bolestivé stavy pohybového aparátu způsobené blokádou ať již kloubu, žebra nebo pohybového segmentu páteře. Mobilizace normalizuje funkci, obnoví pohyblivost a dojde i k reflexní odezvě zejména ve svalstvu, tedy ke snížení svalového napětí.


Techniky měkkých tkání nebo páteře
Techniky prováděné fyzioterapeutem na základě předpisu lékařem, cílem je vyvolat posun podkožního vaziva proti svalové fascii + protažení kůže a podkoží. Délka ošetření je 15 minut.

 
Ronhill = jediná běžecká značka s běžeckou historií - goo.gl/H9b7u3

roron