#RunEveryDay

Lepší relaxace (regenerace) a lepší spánek

Jak jsem "nakoupil", tak "prodávám"
Něco, co by u Vás mohlo zafungovat pro Vaši lepší relaxaci, případně lepší spánek.
Jelikož jsme na severní polokouli, tak je třeba mít hlavu směrem k severu (tzn. nohy k jihu), lepší ještě bude, když nohy budeme mít o 10 - 15cm výše než hlavu (toho dosáhneme, když podložíme část postele u nohou). Naše nohy směřující k jihu by měly být od sebe na šířku pánve (v žádném případě by se neměly dotýkat, natož křížit a ani by neměly být pokrčeny).
Co se týče rukou, tak ty by měly být volně podél těla a neměly by se těla dotýkat, a ani by neměly být zkříženy na prsou, respektive na jakékoliv části Vašeho těla. Dlaně by měly být otočeny směrem vzhůru. Pokud Vám to prostředí dovolí, tak mohou být případně i vzpaženy, opět dlaněmi vzhůru.
Vlastní dýchání by mělo započít hlubokým nádechem (nosem) do hrudníku, dvě vteřiny v nádechu vydržet, a pak by měl následovat hluboký výdech (ústy). To bychom měli zopakovat ještě jednou. Potom by měl následovat hluboký nádech (opět nosem), ale do břicha, dvě vteřiny v nádechu vydržet a pak hluboký výdech (ústy). To bychom měli taktéž ještě jednou zopakovat. Potom už by mělo následovat "normální" dýchání, na které bychom se měli soustředit. Co se týče "honění" myšlenek v hlavě, tak ty bychom se měli snažit potlačit, ať už jsou příjemné, či nikoliv.
Když toto podpoříte ještě relaxační hudbou (té je i na internetu spousta), tak jen dobře.
Zkuste a uvidíte. Já to zkouším a někdy méně a někdy více se mně to daří. Nejvíce mně dělá "problém" vymetení myšlenek:-)
Přeji příjemnou relaxaci.