#RunEveryDay

Chronická únava

Chronická únava je stavem patologickým, na rozdíl od „běžné“ únavy, která je stavem fyziologickým.
Může mít celou řadu příčin.
Jako jednou z příčin mohou být některá běžná onemocnění, například chřipky, záněty horních cest dýchacích, rýmy apod.

Chronickou únavu může také zapříčinit špatná životospráva (kouření včetně pasivního, alkohol, nedostatek spánku) a řada dalších.

Chronická únava může také signalizovat závažnější onemocnění!!, které se zatím v plné míře neprojevilo.

Velká únava může být také důsledkem nedostatku železa v organismu. Tento nedostatek není u sportovců žádnou vzácností, poněvadž při velké fyzické zátěži dochází k jeho zvýšenému vylučování!!

Stav přetrénování je typický příklad chronické únavy. Může k němu dojít za předpokladu, když podceníme, nebo spíš nedoceníme, regeneraci a to jak pasivní, tak aktivní.
Také k němu může dojít při vysoké psychické zátěži (stres, špatné rodinné poměry, špatné pracovní podmínky v zaměstnání, atd.).

Všechny stavy chronické únavy potřebují pro svoje odstranění (chcete-li léčbu) spoluúčast lékaře a v určitých případech i psychologa! Odstranění (léčba) chronické únavy může trvat dlouhou dobu!! To záleží mimo jiné i na typu sportovce.

 

bb1

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení