#RunEveryDay

3. nejčastější poranění nohou u běžců

Únavová zlomenina

Kde to bolí?

především v místě nártu nebo plosky nohy a v místě paty. Tato bolest je nejvýraznější při běhu a zhoršuje se v průběhu času. POZOR! to vše se může obejít bez otoku.

Čím to je způsobeno, co je příčinou??

příčinou je dlouhodobé "přetěžování", kdy nároky na kost jsou vyšší než ona je schopna akceptovat. Toto "přetěžování" může být způsobeno nejen fyzickou aktivitou, ale i nevhodnou obuví (nejen běžeckou).

Co s tím?

jednoznačně klid a zafixování. Jakékoliv další aktivity, které zatěžují avizované místo zranění oddalují léčbu, v horším případě ji znemožňují.

Jak tomuto zranění předcházet?

velice pozvolna navyšovat objem kilometrů. To se týká i pozvolného navyšování tempa. Zkrátka fyzickou zátěž v tréninku, či Vašem běhání pozvolna zvedat. NIC NEUSPĚCHÁTE!!
pokud máte nadměrnou pronaci, případně máte plochou nohu, tak zkuste ortopedické vložky s podporou klenby.
zvyšte přísun vápníku a vitamínu D
posilujte střed těla, tzn. boky, spodní část břicha a zad, hýždě

speciální běžecké ponožky od anglické značky Hilly, které jsou posledních několik let v rámci The Running Awards vždy oceňovány na nejvyšších místech, zde v nabídce https://www.babos-sports.cz/bezecke-ponozky/


 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení