#RunEveryDay

Pánské, běžecké, elastické kalhoty Ronhill Advance

Moje zkušenost s pánskými, běžeckými, elastickými kalhotami Ronhill Advance Contour Tight

Po ročním "testování" samozřejmě kromě léta a zimy, kdy to na dlouhé elasťáky nebylo, respektive to bylo na vyteplené elasťáky, tedy od loňského podzimu až do dnešního dne je nejvyšší čas se podělit o svoje zkušenosti a poznatky.

Už když jsem si je zkoušel, tak jsem si byl jist, že to jsou ty pravé - délka k šířce byla v tom správném poměru. Ne jak u některých, dřívějších dlouhých elasťáků jiných značek, kdy jsem měl problém si vybrat tu optimální velikost. Většinou to bylo, že na délku byly OK, ale byly široké, a když byly na šířku OK, tak zase délka nebyla úplně, tak, jak jsem si představoval. Zde to bylo jiné, bylo to dle mého gusta a dle toho, jak jsem narostl.

Barevnou kombinaci jsem nikdy až tak moc neřešil, a tak kombinace černá, modrá s oranžovou kaničkou v pase a dvěma oranžovými reflexními proužky na lýtkách, byla OK.

Když začnu použitým materiálem, tak dle mého absolutně v pořádku. Poměr polyamidu s elastanem je v tom správném poměru, neboť žádné škrcení, v průběhu používání žádné vytáhání kolen ani jiných částí kalhot. Krásně obepínají končetiny a zadek, nijak neomezují v rozsahu běžeckého kroku. Ten, pokud je omezen, tak jen díky Vašimi a v mém případě mými zkrácenými svaly a šlachami:-)

Pás je kombinací 3,5cm široké gumy a kaničky na případné utažení kolem pasu. Kolikrát jsem běhal i bez zavázané kaničky a žádné padání a posouvání se směrem dolů, se nekonalo.V zadní části hned pod pasem je síťovaný panel, v kterém je zakomponovaná bezpečnostní kapsička na zip, kde já uschovával při běhu tři a nebo čtyři klíče, podle toho odkud jsem vybíhal. Rozměr zipu je 10cm, takže tam můžete dát vše, co projde tímto zipem. Kapsička je na šířku větší o 5cm na každé straně než je velikost zipu. Zip od výrobce YKK (nejlepšího výrobce zipů na světe), je zárukou maximální trvanlivosti a spolehlivosti.Velice zajímavý prvek je vestavěný panel v rozkroku, který je z jiného materiálu než jsou kalhoty. Je totiž z elastičtějšího a vzdušnějšího materiálu - zkrátka, ten kdo kalhoty navrhoval, někdy běhal, respektive běhá, a svoje zkušenosti přenesl do produktu. Stačí totiž málo, když do exponovaného místa, kde se člověk daleko nejvíce potí a může docházet k oděrkám a opruzeninám, se vestaví takový panel:-)Síťované, vzdušné panely na obou nohavicích v místě zadní části kolen jsou standartem, který patří k základní "výbavě" všech kvalitních elastických, běžeckých kalhot. Dva modré panely vně stehen opticky dělají Vaše nohy běžečtější :-)Spodní ukončení nohavic, je zakončeno klasicky dvěma zipy (opětně od značky YKK) pro lepší zeslíkání i přes boty. Dva reflexní proužky na nohavicích Vás dělají více viditelnými, pokud si na Vás nějaký dopravní prostředek posvítí. Spodní lem nohavic je zesílen 2,5cm elastickým lemem, aby byly kalhoty pěkně obepnuty nad kotníky a nevyhrnovaly se!
Pokud bych měly tento produkt hodnotit známkou jako ve škole, tak bych mu, dal 1- (to proto, aby si u Ronhill moc nemysleli. Stále je totiž co zlepšovat, ale v tomto případě mě nic nenapadá).
Jestli se chcete přesvědčit o tom, jestli kecám nebo nekecám, tak máte možnost na www.babos-sports.cz , kde už jsou i novější modely.