#RunEveryDay

MZANTPC4 - New Balance - moje zkušenostToto není to žádný test, ale popsání mých pocitů z běhání v běžeckém modelu od New Balance MZANTPC4.

Po více jak třech týdnech běhání (samozřejmě jsem je střídal i s jinými modely), ale minimálně jak 200km, je už možné poznat co ta bota umí a co ne.

Nemám rád superlativy a moc chvály, ale u tohoto modelu udělám výjimku - jsou výborné. V podstatě za poslední tři, čtyři roky, kdy jsem běhal spoustu modelů od různých značek, a všechny byly dobré až výborné (všechny měly plusové body), tak tento model je nad nimi.
Škoda, že nebyl k mání před pětadvaceti, třiceti léty, kdy jsem opravdu usilovně trénoval. Zkrátka se u New Balance tento model povedl, a doufám, že ho v nezměněné podobě budou minimálně ještě i v příštím roce vyrábět.

Podešev - pryž vkuse, bez jakýchkoliv přerušení a vybrání či zalomení - jen dobrý vzorek, aby zajišťoval výborný, tedy spíš bezpečný dopad a odraz na zpevněných površích. Čím zpevněnější, tím lepší. Ovšem i lesní nebo polní cesta není překážkou, ale nejlépe (samozřejmě tím pádem i běžec) se model cítí na silnici či chodníku.

Co však dělá tento model opravdu běžeckým modelem a vyvyšuje ho nad ostatní je mezipodešev. Nejen materiál, z kterého je vyrobena (Fresh Foam), ale i její tvar, který krásně odvaluje, tzn. pohyb ve fázi dopad - odraz je bez jakéhokoliv prodlení. Navíc, v podstatě "nutí" nohu došlapovat na přední část plosky, respektive, když vezmeme v potaz, že došlap je ten nejposlednější pohyb při běžeckém kroku, který začíná v ramenou a jde přes trup, kyčle, kolena a kotníky až do klenby plosky nohy, tak respektive nebrání jejímu přirozenému došlapu na přední část. V mém případě, kdy noha při došlapu dopadá na podložku ve svislici pod kolenem je to ideál. Stejně tak drop 6mm (výškový rozdíl špička - pata) se zdá jako optimální pro většinu běžců, tedy i pro mě. Když náhodou ke konci běhu, chcete-li tréninku, už Vás únava začne ovlivňovat víc než je zdrávo, tedy, že sem tam došlápnete na patu, tak mezipodešev Fresh Foam Vám udělá víc jak dobrou službu, a dopadnete jak do peřinky. Ne, že by jste se do ní zabořili, a to vše by Váš běh zpomalilo, ale naopak vystřelí Vás vpřed.

Svršek je pro mě velice decentní, bezešvý, jen se zpevněním v oblasti nártu a šněrování, a je vidět, že to jde, aby bota byla maximálně běžecká, ale nebyla nijak přeplácaná nápisy různých technologických "upoutávek", a "serepatičkami", které jsou spíš ke škodě, než k užitku. Ovšem to záleží na každém z nás, co je mu blíž. Svršek, respektive celou botu bych přirovnal, co se týče oblečení, k obleku od Hugo Bosse - elegance, kvalita, funkčnost, vkusnost.....a cítíte tam tu preciznost. Takže neplatíte jen značku, ale především to něco navíc!!

Uvidíme co dál - tento model jsem běhal v těch největších vedrech, a maximální spokojenost co se týče odvodu vlhkosti, respektive větrání. Jsem zvědav jak se svršek vypořádá s cykly déšť - vysušení - déšť - vysušení, a jak se zimou, respektive sněhem.
Vím však už teď, že vzorek podešve a svršek není pro běh ve sněhu ideální (to už mám na zimu vybrán jiný model od New Balance - MTHIERY - goo.gl/WKKvCN ).
Jinak v tomto modelu se dá běhat jak objem (záleží jakou máte hmotnost - pro stokilové běžce to není to pravé), tak i kvalitu, chcete-li intenzitu, a dovedu si úplně představit, v něm běžet silniční závod s klidem i maraton.

Kdo chce opravu pohodlnou, rychlou botu, a nemá příliš širokou přední část plosky nohy a příliš vysoký nárt, tak tento model je super volba! 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení