#RunEveryDay

MIZUNO Wave Daichi 6

IMG_20211102_131659_249[1]
 
MIZUNO Wave Daichi 6
nebudu zde psát, respektive opisovat co uvádí o tomto modelu výrobce a opisují prodejci. To si můžete přečíst třeba i ZDE https://www.babos-sports.cz/vyhledavani/?string=daichi , ale o mé zkušenosti a mých pocitech.
 
Při prvním obutí ještě před vlastním prvním vyběhnutím jsem necítil žádný "problém", který by mě měl případně odradit od vlastního vyběhnutí, a i případného zakoupení tohoto modelu.
Z vlastní zkušenosti jak běžce, tak prodejce vím, že pokud se už člověk při prvním obutí nějak v botě necítí, tak to není dobré. Ten pocit se s ním (třeba i podvědomě táhne celou dobu používání). Ovšem není to stoprocentním pravidlem (jako všechno). Ono totiž někdy to "necítění" může být spíš plusem. Obzvláště, když běžec před tím už běhá ve "vyběhaných" botkách, které si používáním "vytvaroval" k obrazu svému a které už mají svoje za sebou.
DROP neřeším - ten si také můžete zjistit u popisku, ale bota ho nemá nijak výrazný (nemám rád boty, v kterých se cítím jak na podpatku).
V terénu se to bude hodit - čím nižší těžiště, tím lepší stabilita (pro moje ne úplně zpevněné kotníky SUPER).
Tuhost mezipodešve je tak akorát pro běh po nezpevněných površích, kdy bude vyrovnávat tedy pomáhat vyrovnávat případné nerovnosti terénu. Vzorek podešve vypadá, že bude mít dobrý záběr na nezpevněných površích a že i menší přeběhy přes asfalt nebo beton nebudou problémem (je fakt, že pro stoprocentní běh po tvrdém povrchu bych si tento model na nohy neobul). Zpevněná - tvrzená špička svršku také dobře chrání prsty proti jejich případnému poranění - nakopnutí kamene, klacku, apod. Nějakým speciálním nástřikem odolnější boky textilního svršku se také hodí při běhu ve vysoké trávě a jistě se budou hodit i při běhu ve sněhu a sněhové břečce. Je dobré, že ve šněrování jsou použita dvě variabilní poutka (ta oranžová), která více spolupůsobí s celým svrškem a tak lépe svršek obepíná nárt (není to nic nového - už v dřívějších dobách se toto u některých trailových modelů různých značek používalo). Tkaničky jsou vyrobeny z lehce elastického materiálu a i jejich tvar je OK, takže by se neměly rozvazovat nebo povolovat. Jazyk je všitý, aby zamezil případnému vniknutí nečistot do boty, ale to je, nebo by mělo být, u trailového modelu samozřejmostí. Poutko na patě je dobré při obouvání, ale dle mne je to takový nadstandart, který běžce potěší, ale není až tak důležitý.
 
Podle mne, kdo větší část svých běhů, tedy skoro 100% absolvuje po nezpevněných površích - lesní a polní cesty, i necesty, v případě zimy i běh na sněhu, tak je tento model víc jak dobrou volbou!
 
Ať nám to v rámci možnožností běhá.