#RunEveryDay

Schody pro dámyPoslední články o využití schodů mě inspirovaly k napsání článečku o tom, jak snadno využije schody pořádně zaměstnaná žena, která nehodlá běhat maraton, nebo „půlku“, ale chce být fit a dobře vypadat.

Takže tip pro jarní trénink do plavek.

Choďte schody!

Pokud bydlíte v paneláku, nebo máte nějaký ten panelák poblíž, máte nejlepší příležitost vyrazit za každého počasí. Sportovně se oblečte a používejte dobrou sportovní obuv s neklouzavou podešví.

Technika:

Za účelem tréninku „do plavek“ po schodech chodíme – neběháme.

Dbejte na to, abyste došlapovaly na schod vždy celým chodidlem, při přenesení váhy na stojnou nohu se zaměříme na propnutí kolene a schody vycházíme se vzpřímeným trupem. Při předklonu to jde celé snáze, ale vynecháváme z činnosti zadeček.
Souhyb horních končetin je nezbytný pro plnohodnotný trénink a je možné zde využít lehkých činek.
Pravidelně dýcháme a dbáme na střídání nohou při výstupu na první schod – jednou začínáme pravou a jednou levou. Při sestupu schodů dolů lze provádět tzv. vytřepání svalů a schody tedy pozvolna seběhnout.

Tréninkový postup:

Záleží na kondici každé z Vás a taky na tom kolik pater máte k dispozici.

Je dobré začínat třeba v sedmipatrovém domě a to 3x týdně 2x schody nahoru a dolu (asi 20min).
Pro dobrý efekt má smysl zvyšovat počty opakování více než počty tréninků v týdnu. Každopádně nemá smysl chodit schody déle jak 40min, to už dostávají hodně zabrat kolena
 
Pozn. je víc jak žádoucí hlídat styl výstupu do schodů - kolena by neměla vybočovat ven a a ani vbočovat dovnitř!!

Dámský, běžecký textil Ronhill Vás určitě potěší.
 
aspo