#RunEveryDay

Poslouchání muziky při běhu
Ve Velké Británii, respektive v Anglii v rámci studie prováděli test na dvou běžeckých skupinách.
 
Běžci v první skupině při běhu poslouchali muziku (libovolnou dle toho jakou měl kdo rád) a běžci druhé skupiny, ti běhali bez poslouchání muziky.
Při běhu při stejné procentuální výši tepu (byl brán potaz na pohlaví, věk, trénovanost a další parametry, které přímo ovlivňují úroveň tepu) v aerobní pásmu, vědci zjistili, že u běžců, kteří běhají bez poslouchání muziky se rychleji a efektivněji odbourával tuk, než u běžců ze skupiny, kde při běhu poslouchali muziku.

Dále zjistili, že při stejné procentuální výši tepu při běhu v anaerobním pásmu, tzn. kdy se vytváří ve svalech laktát (kyselina mléčná) běžci druhé skupiny, tedy běžci kteří neposlouchali při běhu muziku, měli nižší hladinu laktátu, tedy, že jejich organismus rychlejil laktát odbourával.

Vědci se domnívají, že toto je důsledkem toho, že mozek, pokud je "rozptylován" posloucháním muziky nereaguje na podněty způsobené během, respektive fyzickou zátěží, které dostává z organismu, adekvátně. I jeho výstupy a vyhodnocování jsou tedy zkresleny, na rozdíl od stavu, kdy mozek muzikou není "rozptylován" a vše vyhodnocuje nezkresleně a stejně tak vše i vyhodnocuje a výstupy dále "rozesílá" do organismu.

Pozn. výzkum dále pokračuje.

Speciální, běžecké ponožky anglické značky Hilly (dle The 2017 Running Awards nejlepší běžecké ponožky), které Váš běh nijak negativně neovlivní, spíše naopak. Nabídka ZDE https://1url.cz/6zwW5