#RunEveryDay

Cvik pro zlepšení běžeckého projevu - posílení tricepsu a předloktí

72328257_1274977239349349_9032546893296566272

Zaměření cviku

Frekvenční posilování push-down funguje hlavně na triceps, ale také na svaly předloktí díky spodnímu úchopu. Toto cvičení umožňuje plynulý přechod z fáze napnutí a zpětného rázu ovládaného tricepsem. Svaly tricepsu a extensorové svaly předloktí se během tohoto cvičení rychle unaví, stejně jako při běhu na kratší vzdálenost (5 až 10km). Jejich sílu oceníme i při delších bězích než je 5 - 10km, jelikož se  stávají "pomocníkem" pohonu nohou při vašem běžeckém tréninku či závodu, obzvláště v závěrečné fázi.

 

Provedení

1.Postavte se s nohama od sebe méně než na šířku ramen. Uchopte krátkou rovnou tyč připevněnou k lanku (na kladce připevněné ke stroji) dlaněmi vzhůru (tj. pod rukou). Předloktí jsou pokrčena v úhlu přibližně 75 stupňů, která zůstávají po celou dobu cvičení fixována po stranách (žádné vybočování ano dovnitř a ani vně).

2.Plynulým nepřerušovaným pohybem zatlačte předloktí dolů v plném rozsahu a lokty držte v původní poloze, a blízko těla. Výdech je v celé délce tohoto pohybu.

3.Nechte váhu, aby postupně a plynule vracela předloktí do původní polohy při jejich mírném odporu. Během tohoto pohybu proveďte nádech.

 

Zapojené svaly

Primární: Triceps brachii, extensor carpi radialis longus, extensor carpi radialis brevis, extensor carpi ulnaris, extensor digitorum

 

Co se týče četnosti, tak se může provádět celoročně.

 

Pozn. s použitím zahraničnich materiálů a osobních zkušeností.

 

Bez názvu1

V případě zájmu o další, respektive přesnější informace, mě neváhejte kontaktovat na  pavel@babos-sports.cz