#RunEveryDay

"Nastavení" správné polohy nohou při běhu a optimální SAT

styl

 

Stručný postup jak "nastartovat" správnou polohu nohou při běhu a optimální SAT (úhel holeně při dopředném pohybu u dopadu, měřený od kolmice k podložce) .

Je to takové minimum.

Je dobré mít na paměti, že toto "nastartování" je možné zvládnout tímto minimem.

Postup:

  1. Sundejte boty a ponožky a běžte mírným tempem s malými kroky, a ujistěte se, že cítíte při došlapu počáteční kontakt na střední část chodidla a pak až navazující dopad na patu (rozdíl několika milisekund).
  2. Úmyslně běžte volně asi patnáct metrů přes paty, tzn. došlap by měl být prvně na patu a pak až na celé chodidlo. Všimněte si rozdílu oproti běhu přes střed chodidla, s tím, jak je to hrozné.
  3. Vraťte se zpět k došlapu na střed chodidla při volném běhu s relativně malými krůčky po dobu jedné minuty, ujistěte se, že dopadáte na střed chodidla než na patu.
  4. Udělejte si krátkou pauzu a opakujte opětně po dobu jedné minuty.
  5. Toto celé (body 1. - 4.) opakujte třikrát.

Důležité je si uvědomovat vzniklé pocity při této činnosti (proto je třeba plného soustředění bez jakýchkoliv rušivých vjemů).

Existují běžci, kteří jen díky tomuto minimu jsou schopni vylepšit svůj běžecký projev, ale nespoléhejte na to, že je to zrovna váš případ. Ovšem to nebrání tomu, aby jste toto minimum zařazovali do svého tréninku.

Běžecké ponožky Hilly vám samy o sobě běžecký krok nezmění, ale jistě vám ho zpříjemní - nabídka ponožek Hilly ZDE

Lite-Comfort - Quarter - Cobalt - 2