#RunEveryDay

Moje zkušenost s běžeckými ponožkami Hilly Lite Socklet a Hilly Marathon Fresh Socklet.

IMG_20210709_061606_115[1]

 

Moje zkušenost s běžeckými ponožkami Hilly Lite Socklet a Hilly Marathon Fresh Socklet.

Schválně zde píši, že se jedná o moji zkušenost a ne, že jsem je testoval. Já jsem v nich jen běhal :-) Po pravdě musím přiznat, že běžecké ponožky Hilly používám už 10 let a jsem s nimi maximálně spokojen. S jejich výběrem to je stejné jako s výběrem běžecké obuvi. Měli by jste si vybrat ten správný typ konkrétně pro vás a tu vaši danou aktivitu. Jiné jsou ideální pro běh v terénu, jiné pro běh po silnici, jiné pro běh v letních měsících a jiné v zimě, jiné pro kratší běhy a jiné pro maraton, jiné pro běžce, kteří mají více a nebo méně choulostivé nohy, atd.  

Já jsem v poslední době běhal v těchto dvou typech: Hilly Lite Socklet a Hilly Marathon Fresh Socklet (kromě jiných).

Jsou od jednoho výrobce, stejné velikosti a i stejné výšky, ale přesto jsou úplně jiné.

Schválně jsem si vybral typ Socklet, tzn. ponožky co se výšky týče, tak lehce ke kotníku. V létě totiž nemám rád vysoké pokožky.  Po zkušenosti s předchozími nízkými ponožkami jsem neměl vůbec žádnou obavu, že se budou při běhu shrnovat (to hodně běhajících má), nebo něco podobného. A měl jsem pravdu, nepohly se ani o milimetr.

Tento typ ponožek Hilly Lite Socklet je téměř nezničitelný (je pravdou, že můj kamarád, který v nich také běhal, říkal, že moc nevydržely - "pouze" 1700km :-) ) Běhal jsem v nic po lesních cestách, po silnici, po trávě v botách New Balance M1080.., Mizuno Wave Rider Neo, Mizuno Ibuki, a dalších. Podle mne ideální pro běžce, kteří nepotřebují žádnou vypolstrovanou ponožku, která by ještě i tlumila nárazy. Bohatě jim bude postačovat ponožka, která vydrží, která maximálně odvádí pot (v horkých, letních dnech super). Hodí se také pro běhy, při kterých překonáváte nějaké potoky či říčky, kde zkrátka proběhnete vodou.  Kombinace  Tactelu™  a Tactelu Micro™ je prostě fantastická.  Když to všechno ještě umocníme "nepřítomností" švů, 13% Lycry®, tak dostaneme běžeckou ponožku, která vás nadchne (alespoň u mě to tak bylo).  Samozřejmě i u běžeckých ponožek je vždy něco za něco. Díky jejich výšce bych je v žádném případě nedoporučil pro běh v zimních měsících, kdy je potřeba, aby achilovka byla v teple.  Stejně tak i díky jejich materiálovému složení - v zimě to v nich zkrátka nebude ono. Ovšem to záleží také na volbě běžecké obuvi a termoregulačních vlastnostech běžce.  I zde platí, že neexistuje běžecká ponožka, která je super v jakémkoliv ročním období, pro jakýkoliv běh. Tato je ideální pro běh v horkých dnech, čím větší horko, tak tím lépe, a co se týče délky běhu, tak do půlmaratonu OK, pak bych volil jiný typ.

A teď ponožky Hilly Marathon Fresh Socklet.

Tak to je oproti předchozímu modelu úplně jiná liga. Výška stejná, to ano, ale jinak je všechno "jinak". Je vidět, že je vyrobena úplně pro  jinou běžeckou zátěž. V exponovaných místech, jako je oblast prstů, paty je zesílená. Jiná struktura tkaní je v místě klenby pro její lepší "podporu", jiná je v oblasti nártu pro lepší odvětrání a odvodu potu, jiná v oblasti kotníku, respektive přechodu nárt - holeň, aby nedocházelo ke škrcení, jiná v oblasti achilovky. "Nepřítomnost" švů je i zde samozřejmostí. Člověk by si řekl "ponožka", ale je vidět jaký mezi nimi může být a je rozdíl. Zkrátka v jejich výrobě se spojuje technologická vyspělost se zkušeností běžců. Slovo "marathon" a ještě k tomu "fresh"  v názvu tohoto modelu má svoje opodstatnění - čím delší běh, tak tím lépe. Stejně jako v předchozích ponožkách jsem v nich běhal v různých modelech běžecké obuvi, na různých površích, různé distance..... a mohu říci jedno "PARÁDA". A aby toho nebylo dost, tak úprava Polygiene je posouvá ještě o třídu výš (pokud to vůbec ještě jde). Musím se přiznat, že radši jsem běhal a běhám v těchto, než v těch předchozích.  Že by to bylo i díky jejich názvu??

I když jsou opravdu SUPER, tak díky jejich výšce bych je nedoporučoval pro běh v zimních měsících - achilovku máme jen jednu (pardon, dvě) a je potřeba je mít v zimě pěkně v teple.

Avizované běžecké ponožky

Hilly Lite Socklet naleznete ZDE https://www.babos-sports.cz/bezecke-ponozky-hilly-lite-socklet/

Hilly Marathon Fresh Socklet naleznete ZDE https://www.babos-sports.cz/bezecke-ponozky-hilly-marathon-fresh-socklet/

Ostatní běžecké ponožky, i včetně vyšších, prstových a kompresních naleznete ZDE https://www.babos-sports.cz/bezecke-ponozky/

 

 

hillylog