#RunEveryDay

Běžecká rubrika - prevence - fyzioterapie / regenerace / strečink, Strana 21

Regenerace v domácích podmínkách

Myslím, že většina návštěvníků tohoto webu jsou spíše amatérští sportovci a těm je především směřován tento článek.
U vrcholových sportovců se uvádí, že až 1/3 času (dle druhu sportu) by měla být věnována kompenzaci zátěže (kompenzační cvičení, doplňkový sport, regenerace).

S amatéry, kteří bojují především s nedostatkem času a často i financí, bych se rád podělil o několik tipů, jak si pomoci s regenerací v domácích podmínkách.

Hovoříme pouze o regeneraci svalů, ostatní tkáně jsou spíše záležitostí lékařů.

Zde je několik tipů:

Střídavé koupele pro unavená lýtka, svaly a plosky nohou:
Tuto metodu znaly už naše babičky. Jak na to?
Dva větší kýble s vodou, jedna voda má cca 40° C a druhá co nejledovatější, střídavě
ponořovat v poměru 2:1, teplá : studené přibližně 40s : 20s.
V polních podmínkách (třeba na závodech) to jde i se sprchou, a to pak vezměte celé nohy,
zprovozníte tím cévní řečiště a odplavíte škodliviny ze svalů.

2/ Kryoterapie:
Sud s ledovou vodou (možné ochlazení vody ledem či sněhem). Čím vyšší sud, tím lépe,
ale nad pás by už neměl jít. Ideální sud, který jsem viděl např. u hokejistů v šatnách, je
zelená nádoba na zahradní odpad z Hornbachu. Krátký pobyt v ledové vodě (doba je
individuální, doporučení je do 40 s), pak odpočinek v teplé místnosti alespoň 3 min.
Je možné vše i několikrát zopakovat, či zkombinovat s teplou sprchou.

3/ Automasáž:
I když jste laici, tak šetrné prokrvení svalů třením lehkým tlakem s použitím kluzkého
materiálu (mýdlo, emulze) nemůže ublížit. Masírujte raději pouze svalovou hmotu
a vždy od konce končetin směrem k tělu.

Body 1/, 2/ a 3/ je ideální aplikovat co nejdříve po tréninku, tzn. předpřipravit si část věcí
doma již před odchodem na sportovní trénink.

Kompresní podkolenky a návleky lze také zařadit do regenerace - dle posledních, vědeckých studií je projejich používání optimální první půlhodina až hodina po zátěži - kompresní návleky a podkolenky ZDE https://www.babos-sports.cz/kompresni-navleky/


 
Svalová nerovnováha (disbalance)

Svalová nerovnováha (disbalance)

Za normálních okolností je svalové napětí na protilehlých stranách například třeba kolenních kloubů, udržováno na takové úrovni, respektive v takovém poměru, aby bylo zajištěno optimální, správné držení příslušného kloubu. Pokud tomu tak je, tak se koleno nachází v takovém postavení, které umožňuje optimální zatížení, a tím pádem se jedná o svalovou rovnováhu. Při této rovnovážné poloze dochází k maximálnímu rozložení tlaku na kloubních plochách.

Ovšem nevhodným, nesprávným zatěžováním, především přetěžováním, dochází často k porušení svalové rovnováhy a tím pádem k vadnému držení těla a poruch páteře. To má samozřejmě negativní vliv i na kolenní kloub.
Při vadném držení těla se kolenní klouby nacházejí v necentrovaném postavení a funkce svalů, která jejich postavení zajišťuje, není v rovnováze. Proto dochází k nerovnoměrnému rozložení tlaku v kloubu (necentrované postavení můžeme vypozorovat nejen u kolenního kloubu) se všemi negativními důsledky. Kloub a kloubní části jsou přetěžovány, respektive nerovnoměrně zatěžovány, a proto dochází k rychlejšímu opotřebení na přetěžovaném místě a i k funkčním poruchám. Pokud nedojde k nápravě tohoto stavu, tak dochází i k trvalému poškození kloubní tkáně.



Svalová nerovnováha (disbalance) není nic jiného, než že jeden sval je ochablý a druhý zkrácený. To se projevuje nejenom vybočenými nebo vbočenými kolenními klouby, ale i vadným držením těla, poruchami páteře, a i poruchami příčné a podélné klenby plosky nohy, atd.


Nejčastějšími "strůjci" svalové nerovnováhy je především nadměrná zátěž (běžci POZOR!!), obezita, špatná pohybová aktivita (třeba i nevhodnost běhu jako fyzické aktivity). Stejně tak i pravý opak, tzn. nedostatečná zátěž (málo, a nebo žádná fyzická aktivita). Výrazný vliv má také asymetrické zatěžování organismu, apod.

Na svalové nerovnováze je ošidné to, že pokud vznikne v určité části těla, tak ovlivňuje i jiné části těla. Proto se disbalance kombinují a navzájem ovlivňují, a tím tak komplikují zjištění příčiny vzniku toho daného zdravotního problému.


Z toho vyplývá, že není radno svalovou nerovnováhu (disbalanci) podceňovat, ale že je třeba s ní "bojovat", respektive nedat příčinu pro její vznik.

Orthokine – bojovník proti zánětům a bolestem

Ing. Adam Jelínek, MUDr. Jiří Neumann
V současné době trpí degenerativním chronickým onemocněním kloubů v České republice přes 1,5 milionu lidí. Patří mezi ně i spousta rekreačních a také vrcholových sportovců, u kterých dokází k enormnímu zatěžování pohybového aparátu. Většině z nich nyní svítá naděje v lepší budoucnost díky revoluční metodě s názvem Orthokine.
Metoda pochází ze západní Evropy a jejím cílem je účinné potlačení bolestivých zánětů, které mohou vést až k úplnému a nenávratnému zničení kloubu s nutnostní totální endoprotézy. Metoda spočívá v úpravě vzorku pacientovy krve ve speciálních zkumavkách, v nichž dochází k navýšení protizánětlivých látek i růstových faktorů, jež napomáhají tkáňové regeneraci. Takto upravený vzorek vlastní krve je pak pacientovi vpraven zpět do těla, kde nastartuje regenerativní proces.
Metoda Orthokine byla vyvinuta na základě dlouhodobých výzkumů v Německu, kde se také v průběhu roku 2005 začala po deseti letech intenzivního testování používat. Nyní slaví úspěchy také v Rakousku, Švýcarsku, Velké Británii, Austrálii a dokonce i v sousedním Slovensku. Všude se přitom setkala s příznivými ohlasy ať už z řad lékařů či pacientů. Nyní mají unikátní možnost zbavit se bolesti a zánětu provázející degeneraci kloubu už i pacienti v České republice.
Princip metody Orthokine spočívá na vysoce účinném protizánětlivém efektu a následném regeneračním pochodu, který je navozen pomocí růstových tkáňových faktorů. Jejich hladiny jsou přesně klinicky definované a příprava média ve speciálním inkubátoru tak trvá 6-9 hodin. Teprve poté se krev centrifuguje a získává se sérum, ve kterém je obsaženo až 140x vyšší hodnota protizánětlivého markeru, než je v běžné periferní krvi. Současně dochází k navýšení hladin růstových faktorů, které zajišťují v procesu odeznívající artritidy příznivý regenerační efekt, což je experimentálně prokázané na chrupavkách zvířecích kloubů.
Krev pacienta je odebíraná do speciální EOT zkumavky, ve které je nasimulovaný proces zánětu, proti němuž krev dárce a současně příjemce začíná produkovat zánětlivé protilátky (antiinterleukin l), které se následnou inkubací v teplotě lidského jádra rozmnoží. Zkumavky EOT, jejichž obsah je přísně střeženým tajemstvím výrobce, představují jedinečné knowhow, které Orthokine zásadně odlišuje od metody ACP. Stejně tak se obě metody liší již svojí základní myšlenkou a podstatou. K první aplikaci Orthokine může přijít už 6-9hod po odběru krve, který pacient absolvuje jednou na začátku celé procedury. Další aplikace přicházejí následně v odstupu zhruba jednoho týdne. Celkem pacient absolvuje vpich do postiženého místa 6x.
Základní indikací metody Orthokine byla původně jen artridida při artróze I-III. stupně velkých kloubů, avšak praxe časem ukázala daleko širší možnosti použití této metody. Příznivý protizánětlivý účinek Orthokinu má prokazatelně dobrý vliv při léčení určitých typů bolestí zad, bolestí úponových šlach (oštěpařský, tenisový loket), patních ostruh, chronických bolestí Achillovy šlachy apod. Oproti léčbě běžně dostupnými léky je efekt této metody daleko výraznější a dlouhodobější. Díky těmto poznatkům bude Orthokine hojně využíván i ve sportovní medicíně, která je těmito zdravotními problémy typická.

Sportovci často a enormě zatěžují svůj pohybový aparát, ve kterém dříve nebo později dochází k poruchám, ať už akutním nebo chronickým. Díky tomu, že Orthokine je metodou autologní, tedy že k potlačení bolesti a zánětu používá tělu vlastní látky, má velký potenciál stát se hojně využívanou metodou v této oblasti medicíny a předčit tak již zavedené, ale méně efektivní metody.
Kde můžete léčbu podstoupit?
Sportklinik – Privátní chirugické centrum (s rozšířenou péčí o pohybový aparát)
Hlavní 1868, 500 08, Hradec Králové
www.sportklinik.cz
MUDr. Jiří Neumann +420 604 935 240
Ing. Adam Jelínek +420 777 851 405 (obchodní ředitel)
adam.jelinek@sportklinik.cz

Poměr svalových vláken

Elitní běžci - vytrvalci mají 70 - 80% tzv. pomalých svalových vláken a 20 - 30% tzv. rychlých a rychlých - přechodových svalových vláken, a elitní běžci - sprinteři mají 25 - 30% tzv. pomalých svalových vláken a 70 - 75% tzv. rychlých a rychlých - přechodových svalových vláken, a že nesportovci mají 47 - 53% tzv. pomalých svalových vláken a 47 - 53% tzv. rychlých a rychlých - přechodových svalových vláken.
To, že u vytrvalostních běžců je větší podíl pomalých vláken než u sprintérů je způsobeno především výběrem jedinců pro tuto sportovní disciplínu a i dlouholetým speciálním (odlišným oproti sprinterům) tréninkem.
Adaptace svalových vláken na tréninkovou zátěž:
Silový trénink vede především k hypertrofii (růstu) svalových vláken, vytrvalostní trénink stimuluje především zvýšení enzymatické oxidativní kapacity svalových vláken.
Jak vytrvalostní tak silový trénink mají za následek určitý posun od rychlých k pomalým vláknům.
Silový trénink vede k mírnému snížení poměru rychlých vláken ku rychlým přechodovým vláknům
Dlouhodobý vytrvalostní trénink vede ke zvýšení podílu pomalých vláken oproti rychlým vláknům. Dochází k postupné přeměně rychlých vláken na rychlá přechodová vlákna a rychlých přechodových vláken na pomalá vlákna.
Tato adaptace bude jednou z příčin, proč se v pozdějším věku ztrácí rychlost, respektive se již nerozvíjí, a naopak vytrvalost se dobře udržuje nebo dokonce i zlepšuje.

 

Běžecké desatero péče o klouby
Asi vás moc nepřekvapí, že stejně jako všechny ostatní části těla, i klouby se nám během našeho života opotřebovávají. U běžců se to nejvíce týká kyčelních kloubů, kolen, páteře, kotníků a palců u nohou. Ani v případě, že jste biomechanicky dokonalí (což je takřka nemožné), nejste imunní, protože např. degenerativní kloubní onemocnění známé jako osteoartritida je do značné míry dědičné.

Výzkum zaměřený zejména na kyčelní a kolenní klouby naznačil, že vytrvalostní běh u zdravých lidí riziko vzniku osteoartritidy nezvyšuje a že na klouby může mít dokonce až ochranný účinek. Na druhé straně, tyto závěry se mohou ukázat jako předčasné, protože testům byl zatím podroben jen omezený počet sportovců. U některých sportovních zranění se navíc zdá, že mají tendenci právě osteoartritidu způsobovat nebo zhoršovat.

Z výše uvedeného jasně vyplývá význam prevence, která se ovšem netýká pouze péče o klouby. Jak dobře se o ty svoje staráte vy, zjistíte, když si odpovíte na následujících deset otázek.

1. Udržujete si optimální tělesnou hmotnost a trénujete přiměřeně svým fyzickým možnostem?

Když tlakové síly působí na kloub v přiměřené intenzitě a správným směrem, stimuluje to molekuly napříč celým kloubem a kloub je zdravý. Když je však kloub kvůli nadváze či dokonce obezitě neustále přetěžován a musí dlouhodobě odolávat nestejnoměrným tlakům z mnoha různých stran, vede to k poškozování kloubních molekul a k artritidě je to pak už jenom malý krůček.
Z hlediska zlepšování běžecké výkonnosti jsou důležité dvě charakteristiky – genetické předpoklady a správně vedený trénink. Na základě toho není těžké odvodit, že čím horší je naše genetická výbava, tím více pozornosti musíme věnovat péči o svoje zdraví a samozřejmě skladbě tréninku.

2. Vyhýbáte se při běhu tvrdým a příliš kostrbatým povrchům?

Pokud z nějakého důvodu nemusíte, neběhejte po silnicích. Ideální je trénink v terénu na měkkém. Na atletickém stadionu běhejte při rozklusávání a vyklusávání ve vnějších drahách po směru hodinových ručiček, abyste pořád nezatáčeli jenom doleva. Čím dále od vnitřní dráhy, tím lépe – poběžíte v menším oblouku. Mezi asfaltovými cestami si vybírejte ty s mírně nerovným povrchem a betonu se vyhýbejte jako čert kříži (dá se to však "zmírnit" vhodnou běžeckou obuví). V této souvislosti je ale třeba zdůraznit, že v přípravě na závod je nezbytné alespoň část tréninků odběhat na stejném typu povrchu, jako je ten, na němž budete závodit.

3. Máte správné běžecké boty?

Dvojnásobný olympijský vítěz na 1500 m Sebastian Coe prý trénoval v relativně těžkých tréninkových botách s pořádným tlumením, aby jeho došlap byl při každém kroku co nejměkčí a jeho nohy v důsledku toho silnější. Takže na trénink žádné lehké závodní speciály!
Chcete-li běhat a máte nohy do O nebo se ve vaší rodině v minulosti vyskytla artritida vnitřní části kolena, nekupujte si boty s kontrolou došlapu, protože budou přispívat k opotřebovávání vašeho kolenního kloubu. Dejte se vyšetřit odborným lékařem, který vám jako jediný může doporučit a předepsat vhodnou pomůcku. Pro bezpočet běžců a běžkyň je to cesta ke zmírnění bolestí a zvýšení stability kloubů.
I když žádnými problémy s nohami nebo chodidly vy ani vaši příbuzní netrpíte, stejně byste občas mohli zkusit např. chodit doma bosí nebo bosí kupříkladu cvičit. Zvýšíte tak odolnost svých kloubů vůči nárazům, a tudíž i jejich životnost. Bylo prokázáno, že v kulturách, kde se hodně chodí naboso, je výskyt osteoartritidy obecně nižší.
 
FENIX2301a

4. Máte správný běžecký krok?

Čeho byste se při běhu měli vyvarovat především, je příliš dlouhý krok, kdy vaše noha dopadá na zem ve velké vzdálenosti před tělem. Došlapovat byste měli jen mírně před tělem a měli usilovat alespoň o 160 došlapů za minutu (80 každou nohou). Většina špičkových běžců a běžkyň jich udělá 180 a více.

5. Je součástí vašeho běhání cross-training?

Pravidelně si dávejte od běhání pauzu, abyste svému tělu ulevili od jednotvárné zátěže, a plavte, jezděte na kole nebo dělejte jakýkoliv jiný sport, při němž vaše nohy nebudou muset nést celou váhu vašeho těla, tak jako při běhu.

6. S činkami či bez nich, posilujete?

Při správném provádění a dávkování pomáhá posilování předcházet řídnutí kostí a kromě toho zvyšuje kvalitu svalové tkáně, podporuje nárůst síly a zlepšuje rovnovážnost, což všechno je v konečném důsledku úlevou pro klouby.

7. Strečujete, a pokud ano, správně?

Rovněž dlouhé, ohebné svaly zmírňují zatížení, a tedy i míru opotřebování, kloubů. Čím jsme starší, tím pro nás nabývá na důležitosti strečink, protože naše svaly a klouby mají tendenci ztrácet postupně svou pružnost a pohyblivost. Jóga a taj-či obsahují velmi dobré cviky zaměřené na flexibilitu a rovnováhu, ale při jejich praktikování je třeba dávat pozor, jelikož např. některé z pozic jógy namáhají klouby.

8. Poznáte, když svoje klouby přetěžujete?

Nejzřetelnějšími signály jsou bolesti a otoky kloubů. Pokud se navíc některý z vašich během nejvíce namáhaných kloubů občas „zablokuje“, možná pro vás obecně není vhodná žádná zátěž, při níž musí kloub odolávat nárazům, tak jako při běhu.

9. Věnujete dostatečnou pozornost zraněním?

Vždy se snažte vyhledat odborného lékaře. Nezanedbávejte poúrazovou fyzioterapii. Mnohá zranění vedou k dlouhodobým strukturálním a biomechanickým dysbalancím a následně k narušení funkčnosti kloubu, což samo o sobě se mnohdy projeví až po letech, kdy na nápravu může být již pozdě.

10. Jíte správně?

Určité základní potraviny mají protizánětlivé vlastnosti, jež mají na klouby blahodárný účinek. Patří mezi ně některé bobule a šťávy z nich, výrobky ze sóje, některé druhy ovoce a zeleniny, kanolový a olivový olej, zelený čaj a potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, jako např. losos a jiné ryby, vlašské ořechy, lněná semínka apod.

Jediná značka běžeckého textilu a doplňků s běžeckou historií - Ronhill

awards_2019
 
Celliant™ technologie

Celliant

Desetiletí vývoje předních odborníků v lékařství, fyzice a biologii, stejně jako vybraného vědeckého poradního výboru, vedlo k výrobě vlákna, v kterém je zabudována silná kombinace tepelně-reaktivních minerálů.
To funguje na našem vlastním metabolismu, který je v podstatě takový hybridní motor, který je z vlákna s Celliantem vyroben. Ten recykluje a převádí tělesné teplo do něčeho, co dává tělu měřitelné zvýšení infračervenou energii.

Aktivní minerály v technologii Celliant se rozemelou na částice, které jsou menší než jeden mikron (100 krát tenčí než lidský vlas). Miliony těchto minerálů jsou vtlačovány do pryskyřice, která je "načtena" přímo do jádra vláken. Tento proces znamená, že technologie Celliant vydrží a nikdy z materiálu nezmizí, ani praním, ani časem....

VAŠE TĚLO vydává energii minimálně 100 wattů v kterémkoliv okamžiku.

Lidské tělo je zázrak přírody, ale ve skutečnosti to je neefektivní stroj.

Více než 60% energie, kterou spotřebuje je ztraceno díky úniku tělesného tepla. Představte si, že po zapnutí topení v autě by jste neefektivně spálili více jak polovinu benzínu.

Celliant vrací tělesné teplo zpátky do energie.
Většina ostatních textilií buď nepropustí a nebo "vyvětrá" tělesné teplo. Celliant technologie "přeměňuje" energii, která je za normálních okolností "zbytečná" v infračervené světlo.

Celliant působí jako katalyzátor.
Minerální látky používané v každém vláknu byly vybrány pro jejich tepelně reaktivní schopnosti, aby co nejúčinněji převedly tělesné teplo do infračervené energie a vrátily ji zpět do těla. Je to takový obnovitelný zdroj energie.
Infračervené světlo je přirozeně se vyskytující vlnová délka mimo viditelného světelného spektra. Nesmí být zaměňováno s UV zářením, které je na opačném konci spektra. Infračervené světlo je široce uznávané za svoje pozitivní účinky na organismus. To je lékařsky prokázáno, vasodilatace, což znamená, že podporuje krevní oběh, zvyšuje hladinu kyslíku ve tkáních, zvyšuje vitalitu buněk a reguluje tělesnou teplotu.
V nemocnicích se infračervené světlo běžně používá při terapeutické léčbě onemocnění, z vysokého krevního tlaku a srdečního selhání a revmatoidní artritidy.

Oběh
Infračervené světlo zvyšuje průtok krve do tkání v celém těle, což dodává životně důležité živiny a zároveň zvyšuje hladinu kyslíku.
Buňky jsou "silnější", takže mají i svůj výkon vyšší.
Infračervená energie vytvořená Celliantem stimuluje výkonnost buněk a regeneraci, zatímco zvýšená cirkulace vyživuje buňky rychleji a efektivněji.
Vylepšená funkce buněk znamená rychlejší hojení zranění, rychlejší odeznění bolesti a zvýšení odolnosti a vytrvalosti!!

Udržujte svůj termostat, jak se ti to líbí.
Oběhový systém funguje jako takové topení organismu a regulátor chlazení. Optimalizací průtoku krve, Celliant usnadňuje tělu udržet ideální teplotu.

Lidé, kteří používají textilie vyrobené z Celliantu přiznávají větší energii, zlepšení kvality života a zvýšený pocit pohody.

Trvanlivost
Účinky Celliantu se nikdy nesníží, ať už praním, mytím, nebo samotným časem.

Celliant je klinicky testován!!

Vyvíjen a testován pod vedením naší specializované vědecké rady, složené z odborníků v oblasti fyziky, biologie, chemie a medicíny.

Dokonalá kombinace Tělo + vlákno Celliant
Celliant přináší výhody infračerveného světla v téměř každé aplikaci, kde je použit textil, včetně oděvu, ložního prádla, zdravotní péči (i veterinární). Je také vysoce přizpůsobitelný. Minerální směs může být modifikována, zvýšen a nebo snížen infračervený efekt, aby vyhovovala potřebám různých aplikací a produktovým řadách.

Celliant je k dispozici jako surové vlákno nebo "zabudován" do přízí a různých tkanin - z bavlny a vlny směsi polyesterů, lycry, nylonu, spandexu a mnoha dalších.

Výrobky s Celliantem naleznete v kategorii ponožek ZDE - cel_1
 


Bylo provedeno k dnešnímu dni devět dokončených klinických studií .

V rámci těchto studií se chtělo prokázat (dokázat), že Celliant je schopen zvýšit hladinu kyslíku ve tkáních měřením transkutánní hladiny kyslíku (TcPO2), v praxi se běžně používá pro lidi, kteří trpí hypoxií, periferních vaskulárních onemocněních nebo při jakýkoliv jiném stavu, který brání průtoku krve.
Dr. Lawrence Lavery a Dr.Graham McClue zadali dvě studie v letech 2003 a 2005, resp. Oba testy měřily hladinu kyslíku mezi jedinci s cévních problémy, pak mezi zdravými.
V roce 2008 byla zadána dvojí studie s Dr. Ian Gordon měřicí hladiny TcPO2
zdravých jedinců a mimo jiné i studie určená k měření vlivu Celliantu na úroveň bolesti u
jedinců trpících chronickou bolestí nohou.
V roce 2009 pilotní studie prováděla měření účinků Celliantu na lidi s významnými spánkovými obtížemi.
Pro další výzkum vlivu Celliantu na výkonnost sportovců byla provedena studie na University of Calgary, který byl schválen pro publikace.

Malý přehled výsledků studií:

Celliant
Průtok krve - studie, Dr. Lawrence Lavery (2003)
PŘEHLED: Celliant je speciálně vyvinutá technologie, která je navržena tak, aby zvýšovala prokrvení, respektive zvýšila hladinu kyslíku v krvi.
U výrobků s Celliantem bylo klinicky prokázáno, že ulevují od bolesti, zvyšují komfort a pomáhají při hojení, zvyšují hladinu kyslíku v krvi a pomáhají regulovat tělesnou teplotu.
Níže je uveden souhrn výsledků dvojitě zaslepené studie dokončené v roce 2003
STUDIE
Úvod: Studie byla provedena Lawrencem A. Laverym, DPM, MPH, docentem na katedře ortopedie a rehabilitace na Loyola University Medical Center a Hines Veterans Administration Hospital v Chicagu.
byly použity ponožky s 50% Celliantu ponožky a rukavice se 100% Celliantu s placebem produktů na rukou a nohou 20 diabetiků.
Studie byla dvojitě slepá, což znamená, že ani účastníci, ani Dr. Lavery nevěděli, které výrobky obsahovaly Celliant a které ne.
Výsledky: Po necelou hodinu pacienti, kteří nosili produkty s Celliantem vykazovaly statisticky významné zvýšení hladiny transkutánního kyslíku.
Nárůst byl zaznamenán v intervalu 10 minut po celou dobu testování.
Podle Dr. Lavery: "Tato studie poskytuje objektivní důkazy na podporu toho, co mnozí z nás pozorovali, nebo slyšeli od lidí, kteří výrobky obohacené Celliantem používali a používají.
To ukazuje na výrazný nárůst průtoku krve v kůži.
S ohledem na výhody produktu, Dr. Lavery dále uvádí: "8 až 14% zlepšení okysličení krve by se mohl zvýšit natolik, aby zlepšení hojení ran nebo eliminování bolestí nohou v důsledku aterosklerózy nebo jiné překážky průtoku krve.
Pozorované změny jsou velmi přesvědčivé. "

Celliant Studium třinácti (13) zdravých jedinců,
Dr. Graham McClue (2005)
PŘEHLED: Celliant je speciálně vytvořený materiál, který je určen ke zvýšení hladiny kyslíku v těle, respektive krvi. U výrobků s Celliantem bylo klinicky prokázáno, k ulevují od bolesti, zvyšují pohodlí a pomoc při hojení zvýšením hladiny kyslíku v krvi a pomáhají regulovat tělesnou teplotu.
Níže je uveden souhrn výsledků dvojitě zaslepené studie dokončené v roce 2005, která byla navržena tak, aby při ní byla měřena schopnost Celliantu zvyšovat hladinu kyslíku (TcpO2).

STUDIE
Úvod: Studie byla provedena Grahamem M. McCluem, Ph.D., vědeckým pracovníkem
s hyperbarické & Training Services Ltd., nezávislým výzkumným zařízením v Texasu. Byla opětně použity ponožky s 50% Celliantu a rukavice se 100% Celliantu a s placebem u 13 zdravých jedinců.
Změřily se změny hladiny kyslíku v krvi po dobu celé hodiny.
Studie byla dvojitě zaslepená, což znamená, že účastníci ani Dr. McClue nevěděli které výrobky obsahovaly Celliant a které ne.
Výsledky: Studie úspěšně prokázala, že pacienti nosící produkty s Celliantem
ukázaly statisticky významné zvýšení hodnot hladiny kyslíku v krvi.
Tento nárůst byl významný (10% až 24%). Podle Dr. McClueho, "Celliant zvyšuje
hladinu kyslíku o 10% až 24% u zdravé populace."
S ohledem na výhody produktu, Dr. McClue dále uvádí: "Zvýšením hodnot hladiny kyslíku v krvi bylo prokázáno zvýšení energie. Energie vyrobená na buněčné úrovni
urychlí svalovou regeneraci tkáně po výkonu, což je významné pro indukci kyseliny mléčné, a také snižuje výskyt křečí, otoků atd."





 
kineziotaping - názorná videa

mohlo by se Vám hodit - kineziotaping na Vaše různá zdravotní omezení - https://1url.cz/kzKrI

ANTIPHLOG 200g

Aktivní látky jsou tradičně používány v přípravcích určených k péči při zhmožděninách a při bolestech pohybového aparátu.

Uzavřenou plechovku ponořte do teplé vody na 15-20 minut. Vhodná teplota obkladu je 40°C. Po otevření dobře promíchejte. Ohřátou pastu naneste v silné vrstvě, nejméně 1 cm, na přiměřeně velký kus plátna a přiložte na postižené místo. Pokryjte vrstvou vaty a převažte suchým obvazem. Nechte působit nejlépe přes noc. Upozornění: Nepoužívat na sliznice.

Ohřátou pastu naneste v silné vrstvě, nejméně 1cm, na přiměřeně velký kus plátna a přiložte na postižené místo.

Nepoužívat na sliznice, po peelingu nebo na podrážděnou pokožku.

Složení
Glycerin, Kaolin, Aqua, Polysorbat 20, Polypropylene Glycol, Salicylic Acid, Bořic Acid, Methyl Salicylate, Methylparaben, Propylparaben.

PHLOGENZYM
potahované tablety k vnitřnímu užití
Držitel rozhodnutí o registraci

MUCOS Pharma GmbH  Co.KG, D-13509 Berlín, Německo

Výrobce:
MUCOS Emulsionsgesellschaft mbH, Berlín, Německo
Složení v 1 potahované tabletě:
Léčivé látky: Bromelaina 90 mg (odpovídá 450 F.I.P.-j.), trypsinum 48 mg (odpovídá 24 kat), rutosidum trihydricum 100 mg.

Pomocné látky: monohydrát laktózy, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, mastek, triethylcitrát, kopolymer MA/MMA 1:1, makrogol 6000, vanilin, čištěná voda, kukuřičný škrob, koloidní bezvodý oxid křemičitý.

Indikační skupina:

varium, enzymový přípravek

Charakteristika: Phlogenzym je přípravek obsahující kombinaci dvou proteolytických enzymů (látky štěpící bílkoviny) rostlinného a živočišného původu doplněných rostlinným flavonoidem rutosidem, které zasahují příznivě v různých fázích zánětlivé reakce a imunitních dějů. Složky přípravku Phlogenzym se v součinnosti podílejí na odbourávání škodlivých produktů látkové výměny v místě zánětu, na urychleném vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů. Normalizují propustnost cévní stěny a tím také omezují tvorbu otoků. Phlogenzym snižuje vazkost krve a pozitivně ovlivňuje některé vlastnosti krevních destiček a červených krvinek, které se uplatňují při tvorbě krevních sraženin (trombů). Tím zlepšuje průtok krve v drobných cévách a upravuje tak prokrvení tkání, jejich zásobení živinami a kyslíkem. Tím vším se podporují a zrychlují procesy hojení a regenerace tkání a omezuje se bolest spojená se zánětem. Tablety jsou odolné proti žaludeční šťávě.
Indikace:
1. Jako alternativa k dosud užívaným léčebným postupům je Phlogenzym možno použít u těchto stavů:

poúrazové a pooperační otoky

2. Jako podpůrná léčba je Phlogenzym vhodný při těchto stavech:

zánětlivá onemocnění – a to zejména: záněty močových a pohlavních orgánů, záněty žil, potrombotický syndrom (stav po opakovaných zánětech žil), bércové vředy
revmatická onemocnění:
revmatoidní artritida (zánětlivé kloubní onemocnění)
revmatismus měkkých tkání (např.: svalový revmatismus, „tenisový“ loket, „zamrzlé“ rameno, záněty šlachové pochvy)
zánětlivá aktivace artrózy (degenerativního onemocnění kloubů a páteře)

Přípravek mohou užívat dospělí a děti od 6 let.

Dětem lze Phlogenzym podávat jen po poradě s dětským lékařem, který zároveň určí dávkování.

Kontraindikace:

Phlogenzym se nesmí užívat při přecitlivělosti na jeho léčivé nebo pomocné látky. Přípravek nesmějí užívat pacienti s vážnými vrozenými nebo získanými poruchami krevní srážlivosti (např. u hemofilie, těžkých poškození jater, dialyzovaných pacientů). O užívání Phlogenzymu během těhotenství a kojení se poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.

Nežádoucí účinky:

Phlogenzym je obvykle dobře snášen, ani při dlouhodobém užívání vysokých dávek nebyly pozorovány nežádoucí účinky. Ojediněle se mohou objevit změny konzistence (průjem), barvy a zápachu stolice. Při užívání vyšších jednotlivých dávek se mohou dostavit pocity plnosti, nadýmání a výjimečně nevolnost. Těm lze zabránit rozdělením celkové denní dávky na více dílčích dávek v průběhu dne. Jestliže tyto příznaky i nadále přetrvávají, poraďte se s lékařem. Vzácnými nežádoucími účinky jsou: bolest hlavy, pocity hladu a zvýšená potivost. Zřídka pozorované alergické reakce (kožní vyrážka) odeznívají po vysazení léčby. Při jejich případném výskytu přerušte užívání Phlogenzymu a poraďte se s lékařem.

Interakce s jinými léky:
Nežádoucí interakce Phlogenzymu s jinými současně užívanými léky není známa. Přesto však, jestliže užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti užívání Phlogenzymu s lékařem a bez jeho doporučení ho neužívejte.

Bude-li Vám lékař předepisovat jiný lék, upozorněte ho, že užíváte Phlogenzym.

Dávkování:
U dospělých se doporučuje užívat 6 tablet denně (3x denně 2 tablety nebo 2x denně 3 tablety). Ve zvláštních případech (těžký průběh onemocnění, počátek akutního zánětu, poúrazové a pooperační stavy, kde je třeba rychlé vstřebání otoku, krevních podlitin a výronů) lze po poradě s lékařem užívat i 12 tablet denně (3x denně 4 tablety nebo 4x denně 3 tablety).

Doporučené dávkování pro děti od 6 let je 1 tableta na 10 kg tělesné hmotnosti a den. Tato dávka se rozdělí do 2 – 4 dílčích dávek.

Způsob použití:

Tablety je nutné užívat nalačno (tj. nejméně 30 min. před jídlem a alespoň 2 hod. po jídle) a nerozkousané je hojně zapít – minimálně ¼ l tekutiny.

Upozornění:
Tento lék nenahrazuje antibiotickou léčbu u infekčního zánětu, zvyšuje však její účinnost. Příležitostně může při chronických onemocněních po začátku léčby Phlogenzymem nastat zhoršení příznaků, což je podle dosavadních zkušeností v převážné většině případů považováno za projev kladné reakce organismu na léčbu. V tomto případě by neměl být lék vysazen, ale mělo by se zvážit eventuální přechodné snížení dosavadního dávkování. Za takových okolností je nezbytné poradit se s lékařem, stejně jako při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí. Před užíváním Phlogenzymu u chronických (dlouhodobých ) onemocnění a při jeho delším než dvouměsíčním užívání je nutné poradit se s lékařem. Pokud máte podstoupit operaci, upozorněte svého lékaře, že užíváte Phlogenzym.

Sacharidy obsažené v 1 tabletě odpovídají 4,65 kcal = 19,5 kJ.

Způsob uchovávání:

Při teplotě do 25°C, v dobře uzavřeném původním vnitřním obalu.

Varování:
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Balení:
40, 100, 200 potahovaných tablet v blistru

800 potahovaných tablet v lékovce z plastické hmoty /klinické balení/

Datum poslední revize:
13.1.2011

Sice zánět ani jiné neduhy Vám nepomohou vyléčit, ale určitě při svém běhu budete mít nohy jako v bavlnce (zde se jedná pouze o přirovnání, bavlna v běžeckých ponožkách by nebyla žádná výhra) - běžecké ponožky Hilly
Koňská mast hřejivá 250 ml
Koňská mast hřejivá je unikátní bylinný balzám vyrobený z 25 druhů bylinných a rostlinných extraktů podle tradiční, generacemi prověřené receptury. Vyvážený obsah těchto substancí zaručuje široký a silný účinek. Kombinuje uvolňující účinky silic s příznivým působením extraktů z bylin. Některé z těchto bylinných extraktů obsahují látky, o kterých je známo, že ulevují při bolestech kloubů, svalů a páteře.

Koňská mast hřejivá vyvolává intenzivní prohřátí a prokrvení, čímž zvyšuje působení účinných látek, a tím urychluje rekonvalescenci.
Koňská mast hřejivá obsahuje 25 bylin, o kterých je známo, že pomáhají:

při revmatických stavech,
při otocích kloubů,
při ischiatických obtížích,
při křečových žilách.

Složení
Množství
Složka Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU
Kostival lékařský (Symphytum officinale)

Jírovec maďal (Kaštan koňský, Aesculus hippocastanum)
Normální činnost cévní soustavy
Antioxidant
Normální činnost kloubů (pohyblivost)
Přirozená obranyschopnost - odolnost
Normální stav pokožky
Normální funkce žaludku
Normální funkce oběhové soustavy
(Pre) menstruační komfort
Menopauzální pohodlí

Jalovec obecný (Juniperus communis)
Vylučování vody z organizmu
Normální trávení
Normální činnost ledvin
Antioxidant
Normální hladina cukru v krvi
Přirozená obranyschopnost - odolnost
Normální stav pokožky

Arnika horská (Arnica montana)
Antioxidant
Normální funkce oběhové soustavy
Normální trávení a činnost jater, pročištění
Normální stav kloubů
Přirozená obranyschopnost - odolnost
Snížení otoků
Normální dýchání
(Před) menstruační a menopauzální komfort
Normální stav ústní dutiny

Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis)
Antioxidant
Normální trávení
Osvěžení těla
Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
Poruchy jater a žlučových cest vylučování
Normální trávení a funkce jater, pročištění
Vylučování - ledviny - močové cesty

Tymián obecný (Mateřídouška obecná, Thymus vulgaris)
Normální funkce imunitního systému v důsledku antimikrobiální aktivity
Normální funkce dýchacího systému

Měsíček lékařský (Calendula officinalis)
Normální funkce jater a střev
Osvěžení těla
Normální funkce dýchacího systému
Normální stav pokožky, hojení ran

Heřmánek pravý (Matricaria chamomilla)
Normální funkce dýchacího systému
Uvolnění dýchacích cest s rýmou
Normální stav pokožky
Antioxidant
Normální trávení
Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
Kognitivní a duševní zdraví
Pozitivní nálada - relaxace - spánek

Máta peprná (Mentha piperita)
Normální činnost trávicí soustavy a střev
Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
Relaxace - spánek
Normální funkce dýchacího systému
Proti nadýmání

Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis)

Řepík lékařský (Agrimonia eupatoria)
Normální funkce močové soustavy (ledviny)
Normální funkce horních cest dýchacích/ Imunita
Normální činnost jater, vylučování
Normální stav pokožky
Normální činnost oběhové soustavy

Třapatka nachová (Echinacea purpurea)
Normální funkce horních cest dýchacích
Normální funkce dolních močových cest
Přirozená obranyschopnost - imunitní systém

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)
Normální trávení
Spánek
Relaxace

Citroník limonový (Citrus limon, citronová silice)

Grapefruit (Citroník rajský Citrus paradisi)
Přirozená obranyschopnost

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba)
Duševní rovnováha
Mikrocirkulace krevního systému
Kognitivní funkce
Antioxidant
Periférní oběhový systém - oči - slyšení
Normální činnost mozku

Rdesno hadí kořen (Bistorta major)

Rdesno hadí kořen (Bistorta major, oddenek)

Vřes obecný (Calluna vulgaris)
Relaxace

Černý rybíz (Ribes nigrum)
Vylučování vody z organizmu
Kontrola tělesné hmotnosti
Normální stav svalů a kloubů
Antioxidant
Osvěžení

Kafrovník lékařský (Cinnamomum camphora)
Normální činnost cévní soustavy Těžké nohy

Jedle bělokorá (Abies alba Mill.)
Normální funkce dýchacího systému

Borovice lesní (Pinus sylvestris)
Normální funkce dýchacího systému

Paprika křovitá (Capsicum frutescens, "kayenský pepř")

Skořicovník ceylonský (Cinnamomum zeylanicum)
Normální hladina cukru v krvi
Osvěžení těla
Normální činnost střev
Přídatné látky

IC 16185, voda, glycerin, karbomer, dimethicon, imidazolidin urea, methylchloroisothiazolinon, methylisothiazolinon, hydroxid sodný
Jak používat

Po nanesení na postižené místo zcela vmasírujte takové množství gelu, jaké pokožka absorbuje. Pro dosažení maximální účinnosti aplikujte na čistou pokožku. Pravidelné používání zvyšuje účinnost. Pro zvýšení účinnosti je také možno použít zábal, se silnou vrstvou gelu.
Balení

250 ml
Upozornění

Určeno pro zevní užití. Zabraňte vniknutí do očí, na sliznice a poraněnou kůži. Při použití v oblasti křečových žil, tyto místa nemasírujte, ale pouze zlehka potírejte. Velmi intenzívní zarudnutí pokožky je přirozené a je projevem žádoucího prokrvení. Ukládjte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a při pokojové teplotě. Vzácně se může vyskytnout alergická reakce na některou z aktivních složek přípravku. Země původu Švýcarsko.

Běžecký textil Ronhil z kategorie Thermal a zima a chlad nemají šanci - https://1url.cz/ezdAQ
 
Merino_Womens_0130

 
Nahoru
232 položek celkem