#RunEveryDay

Led, led a zase ledjedna z největších chyb co běžci dělají, je ta, že při samoléčbě zranění používají teplo na postiženou oblast. Téměř v každém případě při poranění měkkých tkání byste měli místo tepla použít led.

Proč?

No, poškozená šlacha nebo sval je obvykle zánět, a ten se rovná teplo. Když na zánět aplikujete ještě teplo, tak zvýšíte průtok krve v této oblasti.
Bude se vám zdát, že bolest ustupuje. Ale tato metoda vám poskytne jen dočasnou úlevu. Když se bolest vrátí, a že se vrátí, často je intenzivnější než byla dříve.

Led pracuje opačným způsobem - postižené místo ochlazuje a snižuje záněty a otoky. Jednoduše řečeno, měli byste led použít co nejdříve po vzniku zranění. Velikost zranění určuje nejlepší způsob použití ledu. Máte-li zranění v malé lokalizované oblasti, vyzkoušejte tuto osvědčenou metodu: naplňte papírový kelímek vodou a zmrazte. Pak papír kelímku odlepte, a holým ledem masírujte postiženou oblast po dobu 10 až 20 minut (lepší je nepřikládat, ale masírovat). Při ošetřování větších ploch, jako je bolest v zádech nebo natažený sval, použijte plastový sáček (třeba i ty na výrobu ledu do nápojů) napusťte vodou, nechte zmrazit a aplikujte na zranění. Možno použít i New Balance Ice/Heat PackPokud stále cítíte pulzující bolest, tak se držte ledu. Ve skutečnosti, kdykoliv jste na pochybách, použijte led.
Ovšem pozor, aby jste si nezpůsobili omrzliny.

Teplo samozřejmě má svoje místo v rehabilitaci, ale nedoporučuje se dřív dokud neuplynou alespoň čtyři dny.