#RunEveryDay

Cvik pro zlepšení běžeckého projevu - přetáčení chodidel s odporem elastického pásku.

666

 

Zaměření cviku

K pronaci dochází v důsledku pohybů ve třech rovinách, nejen v jedné. Jeden z  těchto pohybů je "obrácení" nohy, a ten ovládá hlavně peroneus longus během plantární  flexe, a peroneus brevis během dorzální flexe. Toto cvičení se provádí v poloze ohnuté na plantární straně protože je to snazší pohyb, zvláště pro běžce. Především underpronátoři  (běžci s nadměrnou pronací), nebo supinátoři (opakem nadměrné pronace) těží  z tohoto cvičení, protože tento pohyb jejich nohou není pro ně úplně přirozený.

Provedení

1.Posaďte se na posilovací lavici s plně nataženýma nohama tak, aby pouze Achillovka, kotníky a chodidla byly z lavičky. Podepřete tělo položením obou rukou na lavičce za tělem. Těsně omotejte gumový pásek kolem obou nohou, které jsou plantárně ohnuté s chodidly dolů a vzdáleny jsou asi 15 cm ode sebe.

2.Otáčejte chodidla dovnitř, palce se snažte mít stejně od sebe, a zároveň tlačte chodidla směrem ven proti odporu pásky. Vydržte tři až pět sekund.

3.Uvolněte chodidla, odpočívejte tři až pět sekund a opakujte.

 

Zapojené svaly

Primární: Peroneus longus, peroneus brevis, extensor digitorum longus

 

Co se týče četnosti, tak se může provádět celoročně.

 

Pozn. s použitím zahraničních materiálů a osobních zkušeností.

 

667

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení