#RunEveryDay

Síla, ohebnost, doplňky (maratonci/respektive vytrvalci)

ab
 
i pro maratonce je síla důležitá hlavně, když pomineme dolní končetiny, u trupu a rukou, a často opomíjeného hýžďového svalstva. Posilovací cvičení můžeme provádět denně - pravidelně zařazovat po běhu. V přípravném období posilujeme v rámci tréninků v tělocvičně nebo v posilovně - na lavičkách, na žebřinách s plnými míči a lehkými činkami (do 15-30kg) na posilovacích zařízeních, jak formou švihovou, tak nešvihovou, a to opakovaně v sériích.
 
Velký důraz je kladen na správnost provádění posilovacích cviků.
 
Pozn. než špatně provádět, tak je v některých případech lepší neprovádět.
 
Ohebnost - hlavně je třeba rozvíjet kloubní pohyblivost, zařazovat co nejčastěji uvolňovací a protahovací cviky (samozřejmě při únavě velmi opatrně, aby nedošlo ke svalovému zranění). I zde platí maximálně do příjemného pnutí a lehké bolesti, nikdy ne přes bolest.
 
Doplňky jako je především běh na lyžích, jízda na kole, plavání, míčové sporty, provádět hlavně v přechodném období. Ovšem i zde opatrně, neboť hrozí zvýšené riziko zranění.
 
 
12549114_938153309587718_871451583156050631_n

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení