#RunEveryDay

IHT Sportovní trénink

IHT se stal populární mezi sportovci, kteří hledají legální a nemedikamentózní cesty k dalšímu zlepšení jejich výkonnosti a k překonání hrany jejich životní výkonnosti a soutěživosti.

Hypoxický trénink je prováděn v krátkých intervalech redukovaného kyslíku (hypoxického vzduchu) dýchaného pomocí obličejové masky střídaného s dýcháním okolního vzduchu. Máte plnou kontrolu nad tréninkovým sezením a můžete snadno monitorovat vaše fyziologické parametry aby se dala optimalizovat tréninková zátěž na vaše tělo. Simulované výšky jsou podstatně vyšší než ty, které jsou užívané ve stanech a dovolují zkrátit tréninkové sezení na 60-90 min. denně.
Velikost tréninkového efektu extrémních výšek je tak velká, že ucítíte změny dýchání hypoxického vzduchu dokonce už v průběhu jedné nebo dvou minut.

Denní IHT sezení jsou příjemné a uvolňující - celkově strávená doba sezením v pohodlném nakloněném křesle zabere 60-90 minut. Celý tréninkový kurz vyžaduje 15-20 sezení.

Za podstatou IHT je mnoho fyziologických efektů, z nichž každý přispívá ke zvýšení vaší výkonnosti bez přetěžování.

- zlepšená mitochondriální výbava těla vede ke zlepšení energetické produkce na buněčné úrovni

- stimulování produkce EPO, hemoglobinu a retikulocytů zvyšuje vazebnou kapacitu krve pro kyslík.Tyto změny nastávají přirozeně a žádný z těchto parametrů nepřekračuje povolené limity od WADY

- zvýšení kapacity antioxidačního systému- chrání naše tělo před oxidačním stresem a vyčerpáním a snižuje délku rekonvalescence

- uvolnění VEGF/ vaskulární endoteliální růstový faktor/- protein ,který podporuje tvorbu nových krevních vlásečnic a zvyšuje průměr krevních cév / vasodilatace/- napomáhá účinněji uvolňovat kyslík do orgánů a svalů

- „jasně naladěný“ sympatický nervový a autoimunní systém

Výzkumy ukazují, že tyto efekty jsou vytvářeny modulováním arteriální saturace kyslíkem - intermitentní změny v množství kyslíku vázaného v krvi.

Tyto změny jsou vytvářeny dýcháním hypoxického vzduchu a mohou být monitorovány pulsním oximetrem.
011
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení