#RunEveryDay

Chcete zhubnou a stále se Vám to nedaří??

 
PB3_9447

Tak toto mohou být ty důvody, které jsou toho příčinou.

Jednou z příčin může být to, že špatně, respektive chybně počítáte kalorie, které při Vašem běhu "spotřebujete".
Pro lepší orientaci, co se týče výpočtu, mějte na paměti, že průměrný muž spálí 75 kcal při 1km běhu, ale průměrná žena spálí při stejné vzdálenosti jen 66 kcal

Nezapomínejte také na kalorie, které jsou "skryté" v tekutinách, které pijete.
Navíc studie ukazují, že "tekuté" sacharidy nepřispívají k pocitu sytosti, na rozdíl od tuhé stravy. Většina tekutin, které pijete by měla mít nulovou kalorickou hodnotu (čistá voda, neslazený čaj, atd.)

Další z příčin by mohla být tato: po náročném tréninku, jako je třeba dlouhý a nebo velmi intenzivní běh, jsou Vaše svaly doslova hladové. Co s tím? Ideální je v první hodině po tréninku tento hlad ukojit "občerstvením" v poměru 3:1 (3 dílky sacharidů a 1 dílek proteinů, chcete-li bílkovin). Ovšem toto "občerstvení" by nemělo mít větší energetickou hodnotu než 300 kcal.

Jedním z důvodů, že se Vám nedaří zhubnout, může také být občerstvování během Vašeho tréninkového běhu.
Lehce se totiž stane, že všechny ty energetické tyčinky, gely, nápoje, atd. dostanou do Vašeho těla více energie než kolik při běhu spálite.
Po pravdě: Ještě nikdo při běhu hlady nezemřel (obzvláště při běhu do 1 hodiny). Takže při svých bězích do 1 hodiny (Vy více trénovaní klidně i do 2 hodin) zapomeňte na všechny ty gely a podobné energetické "pochutiny". Voda bude úplně postačovat.

Také zapomeňte na různé reklamy na hubnutí, které na nás útočí ze všech stran.
Držte se jednoho - maximální "úbytek" hmotnosti během jednoho týdne je 0,9kg. Optimum je především zdravá snídaně každý den (ideální čas snídaně je 9:00hod. - to je však individuální jako vše).

Ohledně ostatní stravy si uvědomte, že i tuk je třeba konzumovat, a že by měl tvořit 20 - 30% Vaší stravy, respektive její kalorické hodnoty.
Na druhou stranu se snažte vyvarovat trans tuků (to jsou takové, které jsou vyráběny průmyslově takzvanou hydrogenací - ztužováním) , a snižte množství nasycených tuků (ty jsou především v mase a mléčných výrobcích). Snažte se je nahradit mono a polynenasycenými tuky (olivový olej, ořechy, semena, ryby, atd.), tyto navíc podporují pocit sytosti.
Dokonce nedávná studie zjistila, že i vůně některých tuků, zejména olivového oleje, může vyvolat pocit sytosti díky uvolněním určitého hormonu.

Možná jste už někde slyšeli, že pokud na ranní běh vyrazíte bez snídaně, tak Vaše tělo bude spalovat tuk. Ale to tímto způsobem ne vždy tak funguje.
Spíše než okamžité spalování tuku, Vaše svaly nejprve začnou používat, respektive spalovat sacharidy, které jsou uloženy ve svalech ve formě glykogenu.
Když tyto sacharidy dojdou a Vaše tělo začne spalovat tukové "zásoby", tak Vás to bude nutit zpomalit a spalovat méně kalorií.

Pokud Váš ranní běh bude do 30 minut, tak to bude OK. Pokud však Váš běh bude delší, případně intenzivnější, tak je ideální před během "slupnout" menší svačinku s dostatkem sacharidů - cca 100 - 200 kcal
Na druhu stranu, Vaše běhy "na lačno" naučí Váš organismus pracovat v pásmu energetického deficitu, a to se Vám může hodit třeba při maratonském závodu a delších distancích.

Ovšem vše je velice individuální a záleží na trénovanosti Vašeho organismu.

Zkrátka: Naučte se poslouchat svoje tělo a ono se naučí poslouchat Vás.©

Bežecké doplňky se slevou až 70% ZDE