#RunEveryDay
2 hodnocení

silniční běžecká obuv Salming Enroute2

EnRoute – dostaň ze sebe to nejlepší! Model EnRoute se krátce po jeho uvedení na trh v roce 2017 stal naší volbou číslo 1. mezi objemovými silničními modely pro jeho nízkou váhu a pocit pohodlí, který nabízí od prvního obutí. A stejně tak pro pocit návratnosti energie, který zajišťuje perfektně zpracované tlumení tohoto ikonického modelu. EnRoute jsou stejně dobrou volbou jak pro Bostonský maraton, tak pro váš brzký ranní výběh. Nezáleží na tom, jaký máte došlap nebo aktuální běžeckou formu. EnRoute se stanou vaším parťákem, a umožní pocítit čistokrevnou radost z běhu. Udržet si pozici ikony si žádá neustálý vývoj. Na základě reakcí běžců a našeho vlastního výzkumu jsme s kolekcí 2018 přišli s předělaným modelem EnRoute2, který nabízel více prostoru v oblasti špičky, umožňující přirozenější práci přední části chodidla. Této změny jsme docílili díky posunutí funkčního prvku ExoSkeleton více dozadu, a přidáním extra dírky pro šněrovadlo do přední části boty. Výsledkem je oproti první verzi ještě fungující celek, který nabízí nepřekonatelné pohodlí a ještě méně omezení pro přirozené fungování vašeho chodidla. V letošním roce došlo pouze k designovým úpravám, a vy tak můžete počítat s tím, že modelová řada EnRoute2 pro rok 2019 bude fungovat stejně dobře jako ta předcházející.

Velikost/pánská/ UK číslování
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Skladem (1 ks)
Kód: 2171/6-5
Značka: Salming
3 999 Kč –25 % 2 999 Kč
Kategorie: Silniční
Záruka: 2 roky
4149 rh
Akce
3 999 Kč –25 %

Technologie

 
3 LAYER CONSTRUCTION: Pokud máte s botami naběhat stovky kilometrů, je potřeba, aby byly nejen odolné, ale také pohodlné. Proto, aby naše boty obstály i v drsném prostředí, jsme zvolili svršek, který je konstruován ze tří vrstev. Spodní vrstva z prodyšného materiálu zajistí vaší noze pohodlí a komfort. Prostřední vrstva pomáhá stabilizovat laterální pohyby a snižuje tlak na chodidlo. Vnější tenká síťovaná vrstva obklopuje špičku boty a přidává další stabilitu a celkovou odolnost svršku boty. A navíc opravdu dobře vypadá.
 
TGS 62/75°: Vzdálenost od paty k bříšku chodidla (62% podrážky) byla navržena s ohledem na maximální stabilitu a tlumení dopadů. Tato plocha je zakončena tzv. baletní čárou, která tuto stabilizační část ukončuje pod úhlem 75%. Za touto baletní čáro u jsou boty naopak vybaveny materiálem, který podporuje a stimuluje odraz při běhu. Technologie TGS 62/75 zajišťuje, že se bota ohýbá přesně v tom správném místě tak, aby stimulovala přirozené laterální a předozadní pohyby chodidla.
 
EXO SKELETON: Technologie Exo Skleton stabilizuje chodidlo při pohybech do stran a snižuje tak tlak na MTP klouby (metatarzofalangeální klouby). Tato konstrukce eliminuje tření a chrání měkké části nohy, především ty, které se nachází pod přední částí chodidla.
 
TOE BOX: Oblast špičky je rozšířena a poskytuje tak mnohem více možností pohybu přední části chodidel a tím podporuje jejich přirozenější a více efektivnější pohyb z biomechanické perspektivy.
 
TORSION EFFICIENCY UNIT™: Torsion Efficiency Unit™ je technologie, která citlivě podporuje stabilitu boty. Tato jednotka je umístěna v podrážce tak, aby nebyla omezující, ale naopak maximálně podpořila efektivitu běhu. U modelu Distance je použita částečně transparentní jednotka z TPU, zatímco závodní model Race je vybaven torzní jednotkou z odlehčeného karbonu.
 
RECOIL™ MIDSOLE: Nově vyvinutý materiál používaný jako součást tlumení boty v mezipodešvy. Oproti klasické EVA pěně lépe absorbuje negativní síly při dopadu a naopak umí lépe využít energie vynaložené do odrazu.
 
DROP 6MM: Drop je 6 mm (rozdíl mezi výškou podrážky v místě středy paty a výškou podrážky v místě středu přední části chodidla, včetně podešve a mezipodešve). Dosud nejvyšší výška dropu, která kdy byla použita v naší obuvi. Najdete ji u modelů EnRoute a Speed 5.
 
HEELCUP: Patní košíček u našich bot je vyvinut tak, aby nezvyšoval váhu bot, ale zároveň plnil svou funkci, kterou je stabilizovat a fixovat chodidlo v botě.

Hmotnost - 246 g (velikost 9 UK)

Drop - 6 mm

Výška podrážky - 24,5 mm v oblasti středu paty, 18,5 mm v přední části chodidla

Určení běžecké obuvi:
tlumivé boty