#RunEveryDay
2 hodnocení

běžecká obuv Salming Speed 7

Speed 7 – stvořeny pro rychlost! Jak už název napovídá, model Speed 7 je ideálním společníkem pro tempové tréninky a rychlé závody. Oproti předchozí verzi Speed 6 došlo pouze k jemným designovým úpravám, a vy se tak i nadále můžete těšit na extra rychlou, pohodlnou, flexibilní, a hlavně skvěle reagující a přesnou botu. Speed 7 jsou poháněny RECOIL pěnou v mezipodešvi, který nabízí solidní tlumící vlastnosti, ale zejména vysokou návratnost energie při každém odrazu. Pro navýšení celkového komfortu a zejména tlumících vlastností v oblasti paty, byla tato část boty obohacena o SoftFOAM vložku, která zvyšuje tlumící vlastnosti o 70% oproti standardní EVA pěně. Jako třešničku určitě oceníte reflexní potisk, díky kterému budete vidět i za té nejtmavší noci.

Hmotnost - 168 g (velikost 5,5 UK)

Drop - 6 mm

Výška podešve - 22 mm v oblasti středu paty, 16 mm v přední části chodidla

Určení běžecké obuvi: tlumivé boty

 

Salming-Logo-Colour-copy-small

 

 

velikost/dámská/ UK číslování
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Skladem (1 ks)
Kód: 2339/4UK
Značka: Salming
3 499 Kč –43 % 1 999 Kč
Kategorie: Silniční
Záruka: 2 roky
speed7a
Akce
3 499 Kč –43 %

Technologie

 
TGS 62/75°: Vzdálenost od paty k bříšku chodidla (62% podrážky) byla navržena s ohledem na maximální stabilitu a tlumení dopadů. Tato plocha je zakončena tzv. baletní čárou, která tuto stabilizační část ukončuje pod úhlem 75%. Za touto baletní čáro u jsou boty naopak vybaveny materiálem, který podporuje a stimuluje odraz při běhu. Technologie TGS 62/75 zajišťuje, že se bota ohýbá přesně v tom správném místě tak, aby stimulovala přirozené laterální a předozadní pohyby chodidla.
 
TOE BOX: Oblast špičky je rozšířena a poskytuje tak mnohem více možností pohybu přední části chodidel a tím podporuje jejich přirozenější a více efektivnější pohyb z biomechanické perspektivy.
 
RECOIL™ MIDSOLE: Nově vyvinutý materiál používaný jako součást tlumení boty v mezipodešvy. Oproti klasické EVA pěně lépe absorbuje negativní síly při dopadu a naopak umí lépe využít energie vynaložené do odrazu.
 
DROP 6MM: Drop je 6 mm (rozdíl mezi výškou podrážky v místě středy paty a výškou podrážky v místě středu přední části chodidla, včetně podešve a mezipodešve). Dosud nejvyšší výška dropu, která kdy byla použita v naší obuvi. Najdete ji u modelů EnRoute a Speed 5.
 
REFLECTIVE UPPER PATTERN: Po velké části svršku boty je nanesena reflexní vrstva, díky které budete vidět i za horších světelných podmínek, a ještě navíc skvěle vypadat.
 
1 LAYER CONSTRUCTION: Jednovrstvý svršek je velmi pohodlný, nohu skvěle obepíná a jeho největší doménou je nízká váha.
 
SOFTFOAM: A cushioning compound featured in the heel impact zone designed to reduce impact forces. The SoftFOAM™ heel insert area has 70% better shock absorbing properties than standard EVA midsole. The RECOIL™ and SoftFOAM™ combined - creates a sandwich construction made to maximize your performance.
 
HEELCUP: Patní košíček u našich bot je vyvinut tak, aby nezvyšoval váhu bot, ale zároveň plnil svou funkci, kterou je stabilizovat a fixovat chodidlo v botě.