Baboš SPORTS

HISTORIE MÉHO PODNIKÁNÍ

Když jsem se na konci devadesátých let rozhodl ukončit svou závodní běžeckou kariéru, bylo mi jasné, že ať už se budu živit čímkoliv, bude to muset nějak souviset s běháním. Běhání pro mě vždycky bylo způsobem života, se kterým jsem se ztotožnil tak, že žádnou jinou existenci si ani dnes, kdy už závodně neběhám, nedokážu představit.

Po dohodě s výhradním dovozcem značkové běžecké obuvi New Balance do České republiky jsem se někdy v roce 1998 pustil do svého vlastního „běžeckého“ podnikání, aniž bych tehdy ještě tušil, k čemu všemu to nakonec povede. Týden za týdnem jsem objížděl závod za závodem, kde jsem prodával běžecké boty a sportovní oblečení, a zvykal si na svoje nové postavení diváka. Netrvalo dlouho a zjistil jsem, že mí zákazníci se za mnou začínají vracet, aby si ode mě znovu něco koupili, ale aby se se mnou i o něčem poradili nebo si jenom tak promluvili o běhání. Po absolvování desítek takovýchto setkání jsem si uvědomil, jak málo se toho o běhání ví dokonce i mezi těmi, kdo běhají a závodí pravidelně. A ještě jedné věci jsem si všiml. Často se nás do řeči dalo několik najednou a vždycky to bylo přátelské a neformální, ale přitom pro každého zúčastněného nějak užitečné. Tehdy poprvé mi došlo, že lidé nevyhledávají pouze informace o tom, co je na běhání zajímá, ale rovněž příležitost, promluvit si o nich s dalšími lidmi, kteří propadli tomu stejnému, co oni.

Z počátečního nápadu se zanedlouho zrodila první myšlenka na specializovaný běžecký obchod a k tomu e-shop úzce provázaný s informačním a vzdělávacím systémem, jenž by fungoval podobně jako dnešní sociální sítě. Věci se však neměly dát do pohybu, dokud jsem se o svoje plány v roce 2004 nepodělil se svým kamarádem Ivo Jelínkem, který měl v té době shodou okolností na starost propagaci značky New Balance na českém trhu. Jak se později ukázalo, právě toto byl zárodek dnešního Sportsite. Ten byl jako specializovaný běžecký portál spuštěn v roce 2006.

Postupně jsme se stali jedním z nejúspěšnějších prodejců běžecké obuvi New Balance v České republice a naše stránky každý den navštěvoval bezpočet běžců a běžkyň, pro něž jsme důvěryhodným zdrojem informací o běhání, a to bez ohledu na to, jestli jsou jejich ambice pouze rekreační či seriózně závodnické.

Jelikož mí spolupracovníci se chtěli vydat vlastní cestou (cestou distributora) a já chtěl zůstat v úzkém kontaktu s běžci a sportovci všeobecně, z projektu Sportsite jsem vystoupil a založil si novou aktivitu www.babos-sports.cz, kde jsem garantem jak vlastního prodeje, tak běhu a všeho, co s ním souvisí. V rámci www.babos-sports.cz najdete nejenom e-shop se sportovními produkty a doplňky stravy, ale i běžecké tréninkové plány na různé distance (i tréninkové plány „šité“ přímo na Vaše tělo), rady, tipy, zkrátka vše, co by Vás mohlo v rámci běhu zajímat. Pro lepší komunikaci zde bude fungovat diskusní fórum, facebook a v neposlední řadě i můj blog.

Motto projektu: Proč opakovat chyby, kterých se dopustili lidé před námi?

Váš Pavel „Baboš“ Baběrád

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

obchodní podmínky

 • doprava a převzetí zboží
 • možnosti plateb
 • doručení
 • záruka na zboží
 • reklamace zboží
 • ochrana osobních údajů

proč nakupovat u nás?

 • 99,9% dostupnost běžecké obuvi a textilu!
 • výběr podle přísných kritérií děláme za vás
 • konzultace s odborníkem
 • výměníme vám nevhodně zvolené zboží
 • serióznost
 • přístup 24 hod denně
 • bezkonkurenční ceny
Provozovatel stránek nezodpovídá za případnou újmu na zdraví či způsobená zranění.
Copyright © 2018 Baboš SPORTS | absolutne.cool