Baboš SPORTS

Historie značky Ronhill

1970

Ron Hill je prvním Britem, který vítězí v Bostonském maratonu. Do cíle dobíhá za 2 h 10 min 30 s.

V čase 2 h 9 min 28 s získává prvenství i na Hrách Britského společenství národů.

9. září zakládá společnost Ron Hill Sports.

1972

Ron Hill navrhuje a vyrábí první verzi běžeckých kalhot Trackster©.

1975

Ron Hill Sports otevírá svou první prodejnu v Hyde Cheshire. Do té doby Ron Hill úspěšně vyřizuje objednávky poštou z domu.

1978

Firma vykazuje obrat ve výši 200.000 liber (přes 5,5 mil. Kč). Nejlépe prodávanými produkty jsou tričko Marathon, trenýrky Union Jack a běžecké kalhoty Trackster©.

1981

Chris Brasher organizuje první Londýnský maraton. Je britským distributorem značky New Balance, zatímco Ron Hill dováží do Velké Británie běžeckou obuv Nike. Běhání je na vzestupu a závod v Londýně se pro Ron Hill Sports stává odrazovým můstkem. Firma zvyšuje počet svých zaměstnanců. Řada z nich má vysokoškolské vzdělání a běžecké zkušenosti.

1985

Počet prodejen, ve kterých se značka prodává, dosahuje čísla 1000. Klíčem k úspěchu se ukazuje využití jak běžeckých speciálek, tak obchodů s širším sportovním sortimentem.

1989

Ron Hill Sports překračuje 6 milionů liber (necelých 166 mil. Kč) v maloobchodních tržbách.

90. léta

Roste dominance globálních značek a konkurence na běžeckém trhu se zvyšuje.

1991

Firmu kupuje Peaco Group a Ron Hill se stává oficiálním velvyslancem značky.

1999

V době nástupu hnutí fitness jdou nejlépe na odbyt běžecké kalhoty Trackster©. Majitelem Ron Hill Sports je společnost OSC Ltd.

2001

Nový tým Ronhill® dává značce novou dynamiku. Zaměřuje se na stěžejní produkty běžeckého sortimentu, které jsou srdcem značky, a nově na oblečení pro běh a fitness výlučně pro ženy.

2002

Kolekce jaro/léto je kombinací běžeckých a cyklistických produktů na jedné straně a běžeckého textilu pro ženy na straně druhé. Menší dámská kolekce se skládá z 11 modelů, k nimž během podzimní a zimní sezóny přibývá několik dalších. Kolekce pro cyklisty zahrnuje celkem 26 různých produktů.

2003

V květnu je OSC Ltd. prodána společnosti Swiss Cutlery Ltd. a Ronhill® získává stabilitu potřebnou pro další rozvoj značky. Podzimní a zimní kolekce obsahuje 15 běžeckých modelů Elite, pět nových produktů se zateplením, osm modelů běžecké řady Marathon, termooblečení a textil Hi-Viz pro lepší viditelnost. Nabídku doplňuje 17 produktů dámské běžecké kolekce a dále pět různých typů ponožek, rukavice a čepice. Kolekce pro cyklisty je omezena na 14 kusů.

2004

Na jaře je na trh uvedena nová běžecká řada pro ženy, která se z 11 modelů v roce 2002 rozrostla na 21. Firma přichází s kolekcí All Terrain Gear pro outdoorové nadšence, jejíž součástí jsou tři bundy (včetně modelu Summit), tři produkty k nošení jako střední vrstva a čtyři na nohy. V rámci kolekce podzim/zima je řada Marathon nahrazena novou pánskou řadou Classic. V prodeji je rovněž 17 produktů Hi-Viz s úpravou pro zvýšení viditelnosti. Patří mezi ně bundy, střední vrstvy, oblečení na nohy a doplňky – vše navrženo a vyrobeno s důrazem na bezpečnost běžců a běžkyň běhajících za tmy.

2005

Poprvé v historii uvádí firma na trh samostatnou kolekci deseti modelů na cvičení pro ženy. Použití podobného stylu a barev kolekci Fitness vizuálně přibližuje k 15 dámským běžeckým modelům Elite. Ronhill® se připojuje ke Kampani za boj proti rakovině prsu prodejem obou dámských kolekcí pro charitativní účely. V prvním roce je vybráno více než 5.000 liber (necelých 138 tis. Kč).

2006

Jarní a letní kolekci dominují inovovaná pánská bunda Solution a tričko Air Con, při jehož výrobě byla použita technologie mapování potních zón. Pro podzimní a zimní sezónu dochází k přejmenování kolekcí. Elitní běžecké modely Advance pro muže a Aspiration pro ženy zahrnují nové bundy, střední vrstvy a oblečení na nohy. Řada Hi-Viz dostává zcela nový vzhled a poprvé se dělí na samostatné kolekce pro muže a pro ženy. Produkty s novým označením Vizion jsou od této chvíle k dispozici ve fluorescenční žluté a v černé barvě. Firma představuje zcela nový sortiment doplňků pod názvem Additions. Troje nové ponožky jak pro muže, tak pro ženy společně s novými čepicemi a rukavicemi se přidávají k oblíbeným doplňkům z dřívějška.

2007/2008

Hlavní důraz je na zimní kolekci Vizion, u svrchního oblečení je použita technologie LED. Nové bundy a doplňky jsou vybaveny malými svítícími nebo blikající LED jednotkami.

2009

Ve středu pozornosti jsou produkty pro běh v terénu. Jsou tím nejlepším, co může Ronhill® nabídnout v kategorii oděvů s nízkou hmotností. Do zimní sezóny vstupuje firma s historicky nejširší kolekcí Vizion, jejíž součástí je také nová bunda Rip-Zip se zipy YKK Quickburst. Ty jsou zaintegrovány do látky tak, aby bylo možné rychle „odtrhnout” rukávy a bundu během několika sekund změnit na vestu.

2010

Rok 40. výročí firmy! Ron Hill se jako velvyslanec značky účastní akcí na oslavu úspěchů firmy i svých úspěchů z doby před 40 lety.

2016/2017

V letech 2016 a 2017 Ronhill pokaždé skončil na stupních vítězů The Running Awards. Soutěže, kde je možné získat ocenění pouze na základě skutečně nezávislého hodnocení, kdy nejen samotné hlasovaní, ale i vlastní nominace značek probíhá vždy pouze z řad široké veřejnosti.

2016

Best Mens Clothing Brand - Ronhill 2.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 2.místo

2017

Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 3.místo

2018

Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 3.místo

2019

Best Mens Clothing Brand - Ronhill 1.místo
Best Womens Clothing Brand - Ronhill 2.místo

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

obchodní podmínky

 • doprava a převzetí zboží
 • možnosti plateb
 • doručení
 • záruka na zboží
 • reklamace zboží
 • ochrana osobních údajů

proč nakupovat u nás?

 • 99,9% dostupnost běžecké obuvi a textilu!
 • výběr podle přísných kritérií děláme za vás
 • konzultace s odborníkem
 • výměníme vám nevhodně zvolené zboží
 • serióznost
 • přístup 24 hod denně
 • bezkonkurenční ceny
Provozovatel stránek nezodpovídá za případnou újmu na zdraví či způsobená zranění.
Copyright © 2018 Baboš SPORTS | absolutne.cool