Baboš SPORTS

Dříve a nyní??

17. srp 2019 09:59 #3704 od Baběrád Pavel
Dříve a nyní?? vytvořil uživatel Baběrád Pavel

Tak jsem včera, po dlouhé době zavítal do jednoho sportovního obchodu. Vevnitř pěkně načančaný, prodavačka úslužná, nijak vlezlá, a na stěně hafo sportovní obuvi.
Byly mezi nimi i běžecké modely. Padl mně do oka jeden (od nejmenované značky), který se už vyráběl před 30 roky. Říkám si SUPER, protože jsem si ho právě pamatoval z té doby - byl to tehdá model hódně, ale hódně drahý (stál víc jak průměrný měsíční plat), našlapaný v té době všemi možnými technologiemi.
Byl to model pro běh po tvrdých površích, spíš objem, a stabilní, tedy s kontrolou pronace. Tak jsem k němu hned zamířil, vzal do ruky a ............totální zklamání.
V podstatě s tím super modelem měl společné jedno - tvar. Jinak to byla, nedá se to jinak napsat, než sračka. Podešev s mezipodešví jeden výlisek z jednoho materiálu. Žádné rozdíly v hustotě směsi, žádné rozdíly v odolnosti proti opotřebení, žádný ani sebemenší náznak řešení stability.
Rozdíl byl "vytvořen" jedině barevně ne na úrovni, ale pod úrovní stánkových bot na tržnici. Svršek?? To stejné v bleděmodrém. Dříve kombinace kvalitní usně s odolnými textilními panely - dnes drcenka, která se vám po běhu v dešti rozpadne, a textil?? Polstrování v botě svojí kvalitou kopírovalo vše již zmiňované. Jedině, co bylo (podle mne nopodstatné) plus, byla nabízená barevná škála modelu. Ano, v tomto provedení si ho dovedu představit někde na stánku za 699,-Kč, ale jistě ne ve značkovém, sportovním obchodě za (po slevě) 3.499,-Kč!!

A jelikož jsem si potřeboval spravit náladu, tak jsem šáhl po modelu kousek vedle. Opětně od jiné nejmenované značky (boty jsem od této značky nikdy něběhal). Vypadaly fakt báječně a ještě líp seděly na noze. Samozřejmě moc o botě při poklusu v prodejně nezjistíte, ale přece jen něco. Obzvláště když máte nějakou tu zkušenost. Byl prostě fantastický a dokonce jsem začal velice vážně uvažovat, že bych do něj šel. Pak jsem si však uvědomil, že je to trailový model, a ten já pro svoje běhání v Brně a blízkém okolí nepotřebuji (jedině v zimě, když je sníh). Škoda. Pak mně to však došlo - trailový model - super podešev, super mezipodešev, postrování v botě také super, ale ten svršek.....Co se mně na něm nezdá?? Už to mám. Jeho pevnost. Ano, pokud bych bral terén jako golfové hřiště, nebo písečnou pláž u moře, tak dobrý, ale pokud bych bral terén jako opravdový terén, tak ouha. Zkrátka byl to bezešvý svršek, který ovšem neměl žádné vnitřní ani vnější zpevnění, takže ploska nohy v něm "plavala" a nedovedu si představit (tedy spíš dovedu), co by dělala, kdybych běžel nějaký ten travers a nebo po nějaké svažité vrstevnici.....
Běh na Vysočině kolem 9 skal a podobných terénech v podstatě nemožný. Byl to ideální svršek pro běžecký model pro silniční běh, ale jistě ne pro trail.
Škoda, velká škoda. A zrovna v tom okamžiku jsem si vzpomněl na slova mého kamaráda, který byl kdysi na návštěvě v jedné věhlasné, zahraniční firmě, která vyrábí i běžeckou obuv, v jejím vývojářském centru. Jak říkal, za stolem s pěti monitory a kupou běžeckých modelů seděl zaměstnanec, asi tak 100kg, v ruce Big Mac nebo něco podobného, a ten narhoval běžecké modely.....

• Admin

• Přijato poděkování: 26

• Pohlaví: Muž
  • Narození: 04 říj 2018
  • Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: Baběrád Pavel

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

obchodní podmínky

• doprava a převzetí zboží
    • možnosti plateb
    • doručení
    • záruka na zboží
    • reklamace zboží
    • ochrana osobních údajů

proč nakupovat u nás?

• 99,9% dostupnost běžecké obuvi a textilu!
    • výběr podle přísných kritérií děláme za vás
    • konzultace s odborníkem
    • výměníme vám nevhodně zvolené zboží
    • serióznost
    • přístup 24 hod denně
    • bezkonkurenční ceny
    Provozovatel stránek nezodpovídá za případnou újmu na zdraví či způsobená zranění.
    Copyright © 2018 Baboš SPORTS | absolutne.cool